Blog Nasıl Kurulur?

0
145

Bir web sitesi ya da blog oluşturmak istiyor ve ilk defa bu sektörde yer alacaksınız sizlere tavsiyemiz bir süre kendinizi ücretsiz sistemleri kullanarak geliştirmenizdir. Gerek içerik üretimi gerekse reklam gibi alanlarda kendinizi geliştirip bir takım işleri kendiniz ilerletebilme seviyesine getirdikten sonra ücretli yazılımları tercih ederseniz çok daha iyi sonuçlar ve hayal kırıklığı yaşama ihtimaliniz azalmış olacaktır. WordPress, Blogger ve Tumblr sitelerinin blog aç özelliğini kullanarak bloglarınıza ulaşabilirsiniz. Blog nedir ve açtıktan sonra ne yapmanız gerekiyor; günlük hayatta yaşadığınız durumların yanı sıra olaylar karşısındaki düşünce ve duygularınızı rahatça paylaşabileceğiniz size ait bir platformdur.

Ne Zaman ve Hangi Ücretli Sistemi Kullanmalıyım?

Blog yazmak düşünüldüğü kadar zor bir uğraş değildir. Bir süre içeriklerinizi hazırlayıp yayınladıktan sonra sizlerde işin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Azda olsa bir okur kitlesine sahipseniz ücretli bir alan adı ve hosting alarak sitenizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Alan adı olarak .com uzantılı alan adları tercih etmeniz önerilirken wordpress tabanlı bir siteye sahip olmanız kullanım açısından sizlere avantaj sağlayacaktır.

Hangi Kategoride Yazmalıyım?

Yazarların sevdiği kategoriler ya da uzmanlık alanı farklılık gösterebilir. Özellikle bu iki hususa dikkat etmesi içeriklerin kalitesi açısından önemlidir. Tanınan bir blogger olmak için her konuda yazmak yerine belirli konularda yazmanızı tavsiye ederim. Kullanıcıları sıkmayacak onları bilgilendirecek ya da eğlendirebilecek kısaca ilgisini çekebilecek yazılar üzerinde yoğunlaşmanız web siteniz için en iyi yatırım olacaktır.

Blog yazarak para kazanabilir miyim?

Blog açmak işin en basit kısmı diyebiliriz aslında önemli olna bloğunuzdan para kazabilmeyi başarabilmeniz. Bunun için bir çok alternatif var aslında. Özellikle Google adsense bu konuda sizin en büyük sponsorunuz diyebilirim. Yapmanız gereken sitenize içerik girdikten sonra Google adsense başvurusunu yapmanız. Bu başvuruyu online Google üzerinden yapıyorsunuz. Genellikle 1-2 hafta içinde sonuçlanıyor. Bunun yanında sizde sitenizde başka sitelerden bahsederek para kazanabilirsiniz. Yazdığınız her yazı için site sahiplerinden belirli ücretler talep edersiniz. Özellikle webmaster forumlarında bu konu ile ilgili bir çok müşteriye ulaşabilirsiniz. Size tavsiyem ilk önce adsense sonra yazı ve link satarak para kazanmanız olacaktır.

Paylaşmak önemsemektir!