Fotoğraf blog sitesi için en iyi 6 ücretsiz wordpress teması

0
1942

Değişik alanlarda faaliyet gösteren veya uzmanlık alanlarına göre blog temaları tanıtmaya çalışıyoruz. Bu yazımda da fotoğraf blog sitesi için en iyi 6 ücretsiz wordpress teması hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Temaların tümü ücretsiz olup, bazıları profesyonel temaların ücretsiz versiyonlarıdır yani temayı beğenirseniz ücret ödeyip ekstra özellikler de katabilirsiniz. Temaları incelemeniz için tanıtımların alt tarafında DEMO butonu eklenmiştir.

Full Width Teması

fullwidth-tema

[vc_button title=”DEMO” target=”_blank” color=”green” href=”http://sktthemes.net/demo/fullwidth/”]

Bu temanın ana sayfasında arka tarafında tam ekran bir fotoğraf slayt özelliği ve her fotoğraf için sağ alt tarafında dilediğiniz sayfaya yönlendireceğiniz link ve açıklamalar yer almaktadır. Ayrıca sol kısmında bir yan menü bulunuyor ve alt tarafı saydam olduğundan arka plandaki fotoğraf her zaman görüntüleniyor. Menüden bir sayfa tıklandığında yine bu sayfanın at tarafı da saydam olarak görüntüleniyor ve içerik burada gösteriliyor.

Snapshot Teması

snapshot-tema

[vc_button title=”DEMO” target=”_blank” color=”green” href=”http://demo.siteorigin.com/snapshot/”]

Tema ana sayfasında bir slayt özelliği ve içerikleri temsil eden, tıklandığında ilgili yazı sayfasına yönlendirilen, küçük fotolarla döşenmiş bir foto galeri bulunmakta. Fotoğraf ile ilgili sayfaların altında yorum kısımları ile kullanıcı görüşlerini almanız mümkün.

Market Teması

market-tema

[vc_button title=”DEMO” target=”_blank” color=”green” href=”http://demo.inkhive.com/market/”]

Bu tema da ana sayfada bir slayt bölümü ve bunun altında ızgara (grid) diye tanımlanan küçük fotolar halinde yazılara yönlendirme yapabileceğiniz foto galeriye sahip. Ayrıca e-ticaret altyapısı da eklenmiş.

Fifteen Teması

fifteen-tema

[vc_button title=”DEMO” target=”_blank” color=”green” href=”http://demo.inkhive.com/fifteen/”]

Görünümü açısından benim en beğendiğim temalardan biri oldu. Arka planda beğendiğiniz bir fotoğrafı koyabileceğiniz bir yapı mevcut. Yine küçük fotoğraflar halinde hazırlanan ana sayfa temasında fotoğraf üzerine fare ile gelindiğinde “Devamını oku” linki öncesinde çok şık bir özelik bulunmakta. Sayfalarda aşağı doğru gidildiğinde arka fonda bulunan fotoğraf ta yavaşça yukarı doğru kayarak modern bir yapı kazandırılmış.

Temptation Teması

temptationt-tema

 

[vc_button title=”DEMO” target=”_blank” color=”green” href=”http://demo.inkhive.com/temptation/”]

Büyükçe bir tam sayfa slayt karşılıyor ana sayfa açıldığında, sonrasında da yine küçük fotoğraflarla döşenmiş ve yazılarla ilişkilendirilmiş galeriler mevcut. Yazılar tıklandığında açılan sayfa da çok hoş dizayn edilmiş. Yine beğenerek buraya aldığım temalardan bir tanesi, sizin de beğeneceğinizi umuyorum.

Origami Teması

origami-tema

[vc_button title=”DEMO” target=”_blank” color=”green” href=”http://demo.siteorigin.com/origami/”]

Aslında buna tam bir fotoğraf blog teması diyebiliriz. Öne çıkarılmış görsel fotoğraf ana sayfada çok büyükçe bir yer kaplıyor ve bunun altında da yazının bir kısmı bulunuyor. Ayrıca galeri oluşturmak için güzel eklentileri mevcut. Demo sayfasında da bunlar gösterilmiş.

Seçtiğim temalar hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. İyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!