Fotoğraflarınızı web siteniz için online düzenleyin

2
324

Geçenlerde keşfettiğim ve onlarca güzel ve ücretsiz uygulaması olan bir siteyi bu yazımda size tanıtmak istiyorum. Sitenin adı Canva ve tek dezavantajlı tarafı henüz Türkçe arayüzünün olmaması. Ancak bizim işimiz fotoğrafsa bu pek dezavantaj olmaz deyip siteyi anlatmaya başlayalım.

Fotoğraflarınızı web siteniz için online düzenleyin – Canva.com

Sitenin genel özelliklerini anlatmadan önce özellikle en çok kullanacağınızı düşündüğüm Foto Düzenleme sayfasından bahsetmek isterim. Düzenleme yapmak için açtığınız sayfada Upload ile bir fotoğraf yükleyip çok kullanışlı özelliklerden faydalanarak saniyeler içinde fotoğraflarınızı işleyebilirsiniz.

canva-foto-editoru

Fotoğrafı yükledikten sonra üst kısmında bulunan menü yardımı ile Filtreleme (Filter), Renk ayarlama (Adjust), Kesme (Crop), Yeniden boyutlandırma (Resize) ve Döndürme (Flip) yapabilirsiniz. En son fotoğrafla işiniz bittiğinde Download butonunu tıklayarak işlediğiniz bu fotoğrafı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

canva-foto-editoru-menu

Şimdi asıl sitenin özelliklerine gelecek olursak siteye giriş yaptığınızda bir web tasarımı yapan kişiye gerekecek olan tüm grafik işleriniz için kullanacağınız özellikleri bir arada göreceksiniz. Dilerseniz poster hazırlayın, yada bir ikon yapın, bir tebrik kartı hazırlayın, sitenizde kullanacağınız resimlere çok güzel yazılar yerleştirin.

canva-ozellikler

Siteyi kullanabilmeniz için Facebook ve Google hesabınız ile giriş yapabilir yada yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Ben Google hesabımla giriş yaptım ve sıkıntı yaşamadım.

canva-anasayfa

Siteye giriş yaptığınızda dilediğiniz şablonu kullanabilir yada boş bir şablonu kendiniz dizayn edebilirsiniz. Hazır şablonlar içerisinde Sosyal Medya, Sunum, Poster, Facebook Kapağı, Facebook Yazısı, Blog Şablonu, A4 Sayfası, Kart gibi birçok seçenek bulunmakta. Bu seçeneklerin yanında bulunan more kısmını tıklayarak daha fazla seçme şansınızın olduğunu da belirteyim.

canva-ozellikler-daha-fazla-tema

Yazının en başında belirttiğim gibi, her ne kadar site dili ve kullanımı İngilizce de olsa kullanırken zorlanmayacağınız bir arayüze sahip. Dilediğiniz fotoğrafı işleyerek ister web siteniz, ister dergileriniz, e-postalarınız, isterseniz etkinlikleriniz için rahatlıkla bu siteden yararlanabilirsiniz.

Umarım faydalanabileceğiniz bir site olur. Görüş, düşünce ve yardım taleplerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. İyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!