Müşterilerinize özel sayfa veya alan oluşturma

12
1678

Mesela bir laboratuvarınız var, her bir müşterilerinize özel sayfa veya alan oluşturma ve bunu sadece ilgili müşterinin görmesini istiyorsunuz. Bir öğretmensiniz, her bir öğrencinize özel alan oluşturacaksınız, öğrencinize özel notlar gireceksiniz. Bunun gibi örnekleri ilginize göre çoğaltabilirsiniz.

Bunu yapabilmeniz için kullanabileceğiniz Customer Area yani Türkçe ifadeyle Müşteri Alanı adında bir eklenti mevcut. Eklentiyle hitap ettiğiniz kullanıcıya özel yazı yazabilir, dosya alanı oluşturabilirsiniz. Böylece güvenli bir şekilde bu sayfaya kullanıcı ulaşabilir, yazıyı okuyabilir veya yüklediğiniz bir dosyayı bilgisayarına indirebilir.

Özellikleri

  • Güvenli kullanıcı alanı, sadece kullanıcı giriş yaptığında görüntülenebilen alanlar,
  • Özel sayfalar, kişiye özel hazırlanabilen ve sadece istenilen kişinin görüntüleyebileceği sayfa hazırlayabilirsiniz,
  • Kişiye özel dosya yükleyip sadece o kişinin indirebileceği alan oluşturabilirsiniz,
  • Özel dosyalarınızı kategori, tarih veya yıllar gibi gruplara ayırabilirsiniz,
  • Hazırlanan bu özel sayfa veya kısımlarda giriş yapan kullanıcı yorum bırakabilir ve görüşlerini alabilirsiniz,
  • Kendi temanız veya şablonunuza bu eklentiyi uyarlayabilirsiniz.

Şirketiniz, öğrencileriniz, büronuz, laboratuvarınız veya küçük ölçekli işletmeleriniz için rahatlıkla kullanılabilecek, kullanıcılarınızın ve sizin güvenliğini sağlayarak iletişim sağlayabileceğiniz bir eklentidir. Demosunu incelemek için burayı tıklayabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz bir blog sayfasında bazı kullanıcılara özel alanlar tanımlayarak onlarla daha fazla iletişimde kalabilirsiniz. Böylelikle yazar veya editör olarak atadığınız kullanıcılar ile aranızda daha özel ve sağlıklı bir iletişim olabilir.

Eklenti, bu yazıyı yazdığım günlerde Türkçe hariç birçok dili desteklemekteydi. Çok faydalı bir araç olduğunu düşündüğüm için Türkçe dilini de ben eklemek için çeviriye başladım. Umarım kısa süre içerisinde bitirebilirsem eklentiyi hazırlayanlara göndereceğim ve Türkçe de kullanabileceksiniz. Ayrıca bu yazının alt tarafında ekleyeceğim link üzerinden de indirip yüklediğiniz eklenti içerisindeki language dosyasına göndererek kullanabileceksiniz.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur, iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!

12
Kimler Neler Demiş?

avatar
500
7 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Coşkun OdabaşSalih ÇOBANİalpşengül canMehmet HAKAN Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Coşkun Odabaş
Ziyaretçi
Coşkun Odabaş

merhabalar. ben eklentiyi yükledim fakat etkinleştiremiyorum bir türlü. ne yapmalıyım?

Salih ÇOBANİ
Ziyaretçi
Salih ÇOBANİ

SABAHIN İKİSİ AMA BECEREMEDİM. sayfayı oluşturup kullanıcıya atıyorum ama kullanıcının profil sayfasında çıkmıyor. Yardımcı olabilirmisiniz?

alp
Ziyaretçi
alp

Merhaba tam aradığım bir eklenti çok teşekkürler. Fakat dosyalarımda 1 dosya oluşturuyorum. Dosya yükleme alanında birden fazla yüklemeye kabul etmiyor.

şengül can
Ziyaretçi
şengül can

Sayın Hocam merhaba,
Kayıtlı kullanıcıya özel bir sayfa oluşturarak, kullanıcımın labaratuvar sonucunu bu sayfadan download edebilmesi işlemini gerçekleştirmeye çalışıyorum. Önerdiğiniz eklentiyi kullanıyorum ama kullanıcı giriş yaptıktan sonra Başlangıç Paneli altında Sayfalar ve Hesabım menüleri görülüyor ancak sayfalar altına eklediğim sayfanın açılmasını bir türlü sağlayamıyorum. Bu özelliği ayarlamakla ilgili önerebileceğiniz birşey varmıdır?

ismail
Ziyaretçi
ismail

abi ben onu kurdumda ayarları nasıl yapıcam okul sitesi oluşturuyorum öğrenciler için sınav sonuçları falan onları nasıl ayarlıyacağım onları bilmiyorum

ismail
Ziyaretçi
ismail

iyi günler abi bunu kutrulumunu falan nasıl kullanıldığını anlatırmısın

FATİH YILDIRIM
Ziyaretçi
FATİH YILDIRIM

hocam merhaba ben her kullanıcıya özel içerikler paylaşcam wordpress panel’den örnek bir kullanıcıya indirme dosyası başka kullanıcıya başka bir şey vs.. bu eklenti işimi görürmü veya yardımcı olabilirmisiniz ?