Müşterilerinize özel sayfa veya alan oluşturma

22
4607

Mesela bir laboratuvarınız var, her bir müşterilerinize özel sayfa veya alan oluşturma ve bunu sadece ilgili müşterinin görmesini istiyorsunuz. Bir öğretmensiniz, her bir öğrencinize özel alan oluşturacaksınız, öğrencinize özel notlar gireceksiniz. Bunun gibi örnekleri ilginize göre çoğaltabilirsiniz.

Bunu yapabilmeniz için kullanabileceğiniz Customer Area yani Türkçe ifadeyle Müşteri Alanı adında bir eklenti mevcut. Eklentiyle hitap ettiğiniz kullanıcıya özel yazı yazabilir, dosya alanı oluşturabilirsiniz. Böylece güvenli bir şekilde bu sayfaya kullanıcı ulaşabilir, yazıyı okuyabilir veya yüklediğiniz bir dosyayı bilgisayarına indirebilir.

Özellikleri

  • Güvenli kullanıcı alanı, sadece kullanıcı giriş yaptığında görüntülenebilen alanlar,
  • Özel sayfalar, kişiye özel hazırlanabilen ve sadece istenilen kişinin görüntüleyebileceği sayfa hazırlayabilirsiniz,
  • Kişiye özel dosya yükleyip sadece o kişinin indirebileceği alan oluşturabilirsiniz,
  • Özel dosyalarınızı kategori, tarih veya yıllar gibi gruplara ayırabilirsiniz,
  • Hazırlanan bu özel sayfa veya kısımlarda giriş yapan kullanıcı yorum bırakabilir ve görüşlerini alabilirsiniz,
  • Kendi temanız veya şablonunuza bu eklentiyi uyarlayabilirsiniz.

Şirketiniz, öğrencileriniz, büronuz, laboratuvarınız veya küçük ölçekli işletmeleriniz için rahatlıkla kullanılabilecek, kullanıcılarınızın ve sizin güvenliğini sağlayarak iletişim sağlayabileceğiniz bir eklentidir. Demosunu incelemek için burayı tıklayabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz bir blog sayfasında bazı kullanıcılara özel alanlar tanımlayarak onlarla daha fazla iletişimde kalabilirsiniz. Böylelikle yazar veya editör olarak atadığınız kullanıcılar ile aranızda daha özel ve sağlıklı bir iletişim olabilir.

Eklenti, bu yazıyı yazdığım günlerde Türkçe hariç birçok dili desteklemekteydi. Çok faydalı bir araç olduğunu düşündüğüm için Türkçe dilini de ben eklemek için çeviriye başladım. Umarım kısa süre içerisinde bitirebilirsem eklentiyi hazırlayanlara göndereceğim ve Türkçe de kullanabileceksiniz. Ayrıca bu yazının alt tarafında ekleyeceğim link üzerinden de indirip yüklediğiniz eklenti içerisindeki language dosyasına göndererek kullanabileceksiniz.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur, iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!