Müzisyenler için ücretsiz bir WordPress teması

0
755

Geçenlerde yazdığım WordPress kullanan dünyaca ünlü müzisyenler yazısı sonrasında belki de müzik ile uğraşan amatör gruplara da destek olabilir düşüncesiyle bir de tema tanıtımı yapmak istiyorum. Aslında bu yazıları yazmam için bana mesaj göndererek ilham veren “Malum” kişiye de buradan teşekkür etmek istiyorum. Müzisyenler için ücretsiz bir WordPress teması ve adı Feel The Sound.

Tema üst kısmındaki ekolayzer ve logosuyla şık duruyor. Dilerseniz bu kısmını kendi düzenlediğiniz ve müzik ile alakalı bir resimle değiştirip diğer sayfalarınıza yönlendirebilirsiniz. Sosyal ortamlarda bulunan hesaplarınızı eklemek ve takip etmek isteyenleri yönlendirebileceğiniz bir bölüm de logonun sağ tarafında bulunmaktadır. Bunun alt kısmında da tema üst kısmına uygun bir menü yerleştirilmiş, alt menüler aşağıya doğru yine temayla uygun bir renk tonunda açılmakta. Sitenin açılış sayfası olarak dönüşümlü resimlerin geldiği bir slayt kısmı bulunuyor. Buradan yazılarınıza veya başka yerlere yönlendirme yapabilir, iyi görünümlü bir açılış sayfası hazırlayabilirsiniz.

wordpress-muzisyen-temasi-ust-kisim

Bu kısımlardan sonra bir, iki veya üç sütun kullanarak yapabileceklerinizi gösteren ve dizaynını uygun bir şekilde hazırladığınız takdirde siteyle bütünleşecek şekilde tanıtım yapabileceğiniz bölümler oluşturabilirsiniz. Bu kısımları yalnız yazı halinde veya resimle oluşturmak mümkün, dilerseniz hem yazı hem de resimler kullanarak düzenleme imkanı da sağlanmış.

Footer diye tabir edilen ve sitemizin en alt kısmını oluşturan kısım demo sayfasında 3 bölüm halinde hazırlanmış. Orta kısma galeri ile foto tanıtımı yapılabilen bir bileşen eklenmiş.

Tema ile birlikte gelen diğer özellikleri kısaca sıralamak isterim;

  • Yazar bilgisi verilebilir
  • Bilinen tüm web tarayıcılarıyla uyumlu
  • Kişisel sayfa oluşturabilme
  • Geçerli ve güvenli kodlar kullanılmış
  • Kişisel bileşen ekleme özelliği
  • Gravatar, yani yazar bilgilerinin üyelik yapılmış Gravatar sitesinden gösterilebilmesi
  • Kısa kodlar ile yazı yazabilmek için mevcut hazır shortcode’lar
  • Tema özelleştirme paneli
  • Güncelleme yapılacağı ve destek verileceği de belirtilmiş

Tema ücretsiz ve siteye üye olarak indirebilirsiniz. Demo sayfasını görüntülemek ve temayı indirme yapabilmek için linkler aşağıda.

[vc_button title=”Demo Sayfası” target=”_blank” color=”green” href=”http://feelthesound.themes4all.com/”] [vc_button title=”İndirme Sayfası” target=”_blank” color=”blue” href=”http://www.themes4all.com/themes/feel-the-sound/”]

Beğendiğinizi umduğum bir yazıyla daha size iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!