Neden blog sitesi için wordpress kullanmalısınız

0
209

Evet, belki de çok önceleri yazmam gereken bir yazıyı şu an yazıyorum, ancak bir atasözümüzde dendiği gibi “Geç olsun güç olmasın“. Neden blog sitesi için wordpress kullanmalısınız, başka blog yönetim sistemleri kullanılamaz mı? Tabi ki kullanabilirsiniz ancak wordpress kullanmanız için birçok nedeniniz var ve bunları basit ve anlaşılır bir biçimde bu yazımla anlatmaya çalışacağım.

Güçlü bir İçerik Yönetim Sistemidir

Web siteleri günümüzde yönetim sistemli olarak hazırlanmakta olup kullanıcıların gördüğünün dışında bir de yönetim kısımları bulunur. WordPress ile site yönetimi oldukça basittir.

Arama motoru dostudur

SEO olarak adlandırılan ve Google vb arama motorlarında sitelerinizin ön sıralarda yer alması için mükemmel bir sisteme sahiptir. Yazacağınız yazılar diğer yönetim sistemlerine göre daha hızlı ve öncelikli olarak arama sonuçlarında görüntülenecektir.

Sosyal Medya ortamlarıyla kolayca entegre

Eklentiler ile sosyal medya entegrasyonu çok gelişmiştir. Yazılarınızı kolaylıkla bu ortamlarda paylaşabilir ve sitenizin okuyucu sayısını artırabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için karmaşık değildir

Hiçbir HTML veya CSS bilgisine sahip olmadan da bir siteye sahip olabilir ve yönetebilirsiniz. Bu bilgilere sahip olmanız her zaman için avantaj sağlasa da bilmemeniz bir blog sitesini bu sistemde kuramayacağınız anlamı taşımaz.

Yazılarınızı dilediğiniz zaman yayınlayabilirsiniz

Günümüz yoğun temposuna uygun bir yönetime sahiptir. Yazdıklarınızı anında yayınlayabilir, dilerseniz daha sonra düzenlemeler yapıp yayınlamak için taslak olarak kaydedebilir veya ileri tarihli yayınlama seçeneği ile dilediğiniz bir tarihte yayınlama şansınız vardır.

KOBİ dostudur

Ülkemizde KOBİ yani Küçük Orta Büyük İşletmeler olarak tabir edilen kuruluşların işletmelerini web ortamına taşınmasında rahatlıkla kullanabilecekleri bir sistemdir. Açık kaynak kodlu olduğu için herhangi bir ücret gerektirmez. Maliyeti yoktur.

Mobil avantajlar

Günümüz teknoloji çağında her bireyin elinde son model telefonlar olduğunu düşünürsek WordPress ile site hazırlamanız bu yönden de size avantaj sağlar. Hazırladığınız içerik için bir de mobil ayar yapmanıza gerek yoktur. Mobil cihazlarda da siteniz şık ve hızlı bir şekilde görüntülenecektir.

Çok katılımlı blog

Dilerseniz 1, dilerseniz 10 veya dilerseniz 100 yazarın bulunduğu bir blog sitesini kapsamlı kullanıcı yönetimi ile rahatlıkla oluşturabilir ve yönetirsiniz. Yazarlar yazdıkları makalelerle meşgul olurken bir de bunu web ortamına taşıma derdi ile uğraşmaz. Yazılan yazılar editör kontrolünden geçtikten sonra bir tıkla yayınlanır. Kullanıcılar üye olup sitenizi rahatlıkla takip edebilir.

Burada temel bazı avantajlarından sizlere bahsetmeye çalıştım. En büyük avantajlarından biri de başınız sıkıştığında çare bulabilmek için milyonlarca yardım alabileceğiniz kaynağa sahip olmanız. Yani yalnız değilsiniz. Dünya üzerindeki web sitelerinin yarısına yakını bu sistemle oluşturulmuş olup WP Sitesi de dahil birçok kaynaktan bilgi ve yardım bulabilirsiniz. Başınız sıkıştığında veya bir konu hakkında danışmak istediğinizde İLETİŞİM kısmından bize de ulaşabilirsiniz.

WordPress ile iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!