Sunucunun meşgul olması veya yeterli kaynağa sahip olmaması problemi

1
6187

WordPress 5.4 sürümünden sonra geçenlerde bir yazı yazarken fotoğraf yüklerken hata aldım. Sunucunun meşgul olması veya yeterli kaynağa sahip olmaması problemi olarak kısa bir başlık attım ama hata uzun bir içeriğe sahipti.

Tam olarak “Sunucunun meşgul olması veya yeterli kaynağa sahip olmaması nedeniyle görüntünün işlenmesi başarısız oldu. Daha küçük bir görsel yüklemenin yardımı olabilir. Önerilen en yüksek boyut 2.500 pikseldir.” şeklindeydi.

Doğal olarak hosting firmam olan Güzel Hosting hesabıma giderek Destek Bildirimi açtım. Sunucuda bir sıkıntı olmadığını ve fotoğraf boyutlarından kaynaklanma ihtimalinden bahsettiler. Baktığımda en büyük fotoğraf 65 KB boyutundaydı. Böyle olunca hatanın başka bir sebepten kaynaklandığı kesinleşti.

İlk olarak eskilerin kullandığı sistem aklıma geldi (Kapatıp-Açmak). Yazıyı taslak olarak kaydettim ve yeniden açtım. Sorunum düzelmişti. Her sorun böyle kolay çözülmüyor ve böyle olması beni mutlu etti. Sizlerin de yaşama ihtimaliniz olabilir diye paylaşmak istedim.

Sorun bir yazı sayfasının uzun süre açık kalmasıydı. Ben yazıyı yazmaya bir gün önce başlamış ve taslak olarak da dahil hiçbir kayıt işlemi yapmamıştım. Aklınızda olsun her ihtimale karşı yayına hazır olmayan yazılarınızı arada bir taslak olarak kaydediniz.

Paylaşmak önemsemektir!