Ücretsiz WordPress tema incelemesi – Dazzling

0
373

Colorlib tarafından hazırlanmış ve daha önce birkaç kez daha temalarını paylaştığım sitenin Dazzling adındaki başka şık bir temasından bahsetmek istiyorum. Temanın adı Dazzling Türkçesi göz kamaştırıcı, büyüleyici anlamına gelmektedir. Hani belki biraz abartılı olabilir ama şık bir tema olduğu için paylaşmak istedim. Bu temanın en büyük artılarından biri WooCommerce yani e-ticaret uygulamasının da entegre edilmiş olmasıdır.

Ücretsiz WordPress tema incelemesi – Dazzling

dazzling-tema

Genel olarak görünümüne baktığınızda sade bir dizayn bulunmaktadır. Üst kısmında bulunan geniş slayt eklentisi ile büyük fotoğraflarla şık bir üst slider hazırlayabilirsiniz. Sağ tarafta bulunan bar tema üzerinde güzel durmuş ve dilediğiniz başka eklentilerle zenginleştirmeniz mümkün. En alt kısımda bulunan ve üç kısma ayrılmış tema alt bilgi kısmı da kullanışlı durmaktadır.

Önemli özelliklerinden biri responsive dizayna sahip olması yani telefon, tablet, bilgisayar vb. birçok cihaz ile rahatlıkla sitenizin değişik şekillerde görünebilir özelliği bulunmasıdır. Retina görünüm ile de çözünürlüğü yüksek bir yapıya kavuşturulmuştur.

Galeri eklentisi içerisinde yüklü gelmekte ve bu seçenek ile fotoğraflarınızdan oluşan bir galeri hazırlayabilirsiniz.

Shortcode yani kısa kodlar ile zengin bir içerik oluşturmanız mümkün, demo sayfasında bu kodların kullanılarak hazırlanmış bir sayfa da bulunmaktadır. Tema sınırsız renk özelliği ile değiştirilebilir bir renk düzeneğine sahiptir.

WooCommerce yani e-ticaret desteği ile blogunuzda küçük çaplı bir dükkan oluşturabilir, konunuzla alakalı ürünler satabilirsiniz.

Tema içerisinde dil dosyaları bulunmaktadır ve çoklu dili desteklemektedir. Temanın tek eksiği türkçe arayüzü bulunmamasıdır. Bunu bir eksik olarak belirtsem de üstesinden gelinmeyecek bir eksiklik değildir. Loco Translate ile kullanıcı arayüzünü rahatlıkla siz de Türkçe yapabilirsiniz. Dileyen arkadaşlara bu konuda yardımcı da olabilirim.

İngilizce olmasına karşın temaya ait bir destek sayfası ve kullanıcı dokümanları sayfası da bulunmaktadır. Bu sayede tema geliştiricileri ile iletişime geçmeniz de mümkün olmaktadır. Yeni başlayanlar ve küçük çapta blog içerisinde satış yaparım diyenler için ideal bir tema olduğu düşüncesiyle paylaşmak istedim.

Umarım beğenirsiniz, yazıyı paylaşırsanız herkes okur ve bilgilenir, bilgi paylaşıldıkça çoğalır, iyi bloglamalar…

[vc_button title=”Demo” target=”_blank” color=”green” size=”size_large” href=”http://colorlib.com/dazzling/”] [vc_button title=”İndir” target=”_blank” color=”blue” size=”size_large” href=”http://colorlib.com/wp/out/download-dazzling/”]

Paylaşmak önemsemektir!