Ücretsiz WordPress tema incelemesi – Sparkling

0
758

WordPress blog yayıncılığına yeni başlayan arkadaşlar için yine güzel, basit ve kullanışlı dizayn edilmiş ücretsiz bir temadan bahsetmek istiyorum. Temanın adı Sparkling Türkçesi ışıl ışıl, parıldayan anlamına gelmektedir. Çok ta uyan bir isim bulunmuş tema için. Her türlü blog sitesi için dizayn edebileceğiniz tema ile yeteneğinizi gösterebilirsiniz.

Ücretsiz WordPress tema incelemesi – Sparkling

sparkling-tema

Genel olarak görünümüne baktığınızda sade bir dizayn bulunmaktadır. Yan barın üstüne eklenmiş olan sosyal paylaşım butonları şık ve kullanışlı görünmektedir. Sol tarafabulunan bar tema üzerinde güzel durmuş ve dilediğiniz başka eklentilerle zenginleştirmeniz mümkün. En alt kısımda bulunan ve üç kısma ayrılmış tema alt bilgi kısmı da kullanışlı durmaktadır.

Önemli özelliklerinden biri responsive dizayna sahip olması yani telefon, tablet, bilgisayar vb. birçok cihaz ile rahatlıkla sitenizin değişik şekillerde görünebilir özelliği bulunmasıdır. Retina görünüm ile de çözünürlüğü yüksek bir yapıya kavuşturulmuştur.

Shortcode yani kısa kodlar ile zengin bir içerik oluşturmanız mümkün, demo sayfasında bu kodların kullanılarak hazırlanmış bir sayfa da bulunmaktadır. Tema birçok renk özelliği ile değiştirilebilir bir renk düzeneğine sahiptir. Ayrıca tanıtım sayfasında yakın zamanda WooCommerce yani e-ticaret desteği de sağlanacağı belirtilmektedir.

Temanın tek eksiği türkçe arayüzü bulunmamasıdır. Bunu bir eksik olarak belirtsem de üstesinden gelinmeyecek bir eksiklik değildir. Loco Translate ile kullanıcı arayüzünü rahatlıkla siz de Türkçe yapabilirsiniz. Dileyen arkadaşlara bu konuda yardımcı da olabilirim.

Temanın İngilizce olmasına karşın bir destek sayfası ve kullanıcı dokümanları sayfası da bulunmaktadır. Bu sayede tema geliştiricileri ile iletişime geçmeniz de mümkün olmaktadır. Yeni başlayanlar için ideal bir tema olduğu düşüncesiyle paylaşmak istedim.

Umarım beğenirsiniz, yazıyı paylaşırsanız herkes okur ve bilgilenir, bilgi paylaşıldıkça çoğalır, iyi bloglamalar…

[vc_button title=”Demo” target=”_blank” color=”green” size=”size_large” href=”http://colorlib.com/sparkling/”] [vc_button title=”İndir” target=”_blank” color=”blue” size=”size_large” href=”http://colorlib.com/wp/out/download-sparkling/”]

Paylaşmak önemsemektir!