Ücretsiz wordpress tema incelemesi – Stargazer

2
395

Ücretsiz wordpress tema incelemesi – Stargazer başlıklı yazımla uzun zamandır sık kullanılanlar menüsüne eklediğim ve sizlere tanıtmak istediğim bu tema, gerek bu işe yeni başlayan gerekse basit, hızlı, şık görünümlü bir tema arayanlar için ideal. Temaya Stargazer adı verilmiş yani Hayalci.

Yazıyı kaleme aldığımda temanın 1.2.1 sürümü yayındaydı ve sürekli bir destek veriyor olması artı bir özelliktir. Tema görsel olarak çok sade ve kullanılan eklentiler ile çok uygun bir dizayna sahip. Ayrıca karmaşıklık hiç söz konusu değil. Temanın genel görünümü aşağıdaki gibidir.

stargazer-tema

Yapısı

Hybrid Core kullanılarak hazırlanan tema çatısı WordPress.org tarafından da resmi olarak önerilen bir yapıdır. Yani güçlü bir yapısı bulunmaktadır.

hybrid-core

Kişiselleştirme

Temayı kişiselleştirmek için yönetici panelinden ön izlemeli olarak görüp düzenleyebileceğiniz bir panel bulunmaktadır. Böylece dilediğiniz gibi blog sitenize özel bir hale getirmeniz mümkün.

theme-customizer

Mobil özellik

Responsive olarak ta ifade edilen özelliğe sahip. Yani siteniz tablet veya telefon ile açıldığında görünümü açılan cihaza göre dizayn almaktadır. Böylelikle tüm mobil cihazlardan rahatlıkla ulaşılabilen bir site yapısı vardır.

mobile-ready

Görsel editör

Editörünün görsel özelliği sayesinde yazılarınızı daha yazarken görünümünü görebilir ve ona göre dizayn edebilirsiniz.

visual-editor

Multimedya

Video, foto veya ses dosyası eklemek wordpress özellikleriyle uyumlu ve kolaydır. Dilediğiniz videoyu rahatlıkla Youtube veya başka bir video sitesinden ekleyebilirsiniz. Bunların tema içerisinde görünümleri de iyi dizayn edilmiş.

media

Arayüz dilleri

Tema on civarı dil özelliği ile yüklü halde gelmektedir ancak Türkçe özelliği yoktur. Daha önce yazmış olduğum Türkçeleştirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili yazımı okuyarak basit ve hızlı bir şekilde Türkçe dile özelliği eklemeniz mümkündür. Bunu birkaç cümlenin çevirisini yapmakla sağlayabilirsiniz. Temanın genel özelliklerine baktığımda buna değeceği düşüncesindeyim.

Ayrıca aşağıdaki demo linkini tıklayarak tema görünümü hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz yazılım ve temalar kendinizi geliştirmek ve daha az zahmetle blogunuzu hazırlamak için faydanıza olacaktır. Eğer temayı ve bu yazıyı beğenirseniz bi tık ile aşağıdaki butonlardan paylaşma şansınız var, paylaşın ki daha güzel bir dünya olsun, iyi bloglamalar…

[vc_button title=”Demo” target=”_blank” color=”green” size=”size_large” href=”http://locallylost.com/stargazer/”] [vc_button title=”Sayfaya Git ve İndir” target=”_blank” color=”blue” size=”size_large” href=”http://themehybrid.com/themes/stargazer”]

Paylaşmak önemsemektir!