Ücretsiz WordPress tema incelemesi – Travelify

0
356

Tema adında da geçtiği gibi seyahat amaçlı blog siteleri amacıyla hazırlanmıştır. Bunun böyle olması başka bloglar için kullanılmayacağı anlamına gelmez ancak tema demosunda bulunan içerik seyahat ile ilgili olduğundan bu amaçla hazırlanacak bloglar için daha iyi bir fikir verebilir. Hazırlayacağınız başka içerikli bloglara da uygulamanızda bir sıkıntı olmayacaktır.

Ücretsiz WordPress tema incelemesi – Travelify

travelify-tema

Genel olarak görünümüne baktığınızda sade ve anlaşılır bir dizayn bulunmaktadır. Sağ üst köşesine eklenen sosyal paylaşım butonları şık ve kullanışlı görünmektedir. Sağ tarafa eklenen bar tema üzerinde güzel durmuş ve dilediğiniz başka eklentilerle zenginleştirmeniz mümkün. En alt kısımda bulunan ve üç kısma ayrılmış tema alt bilgi kısmı da kullanışlı durmaktadır.

Önemli özelliklerinden biri responsive dizayna sahip olması yani telefon, tablet, bilgisayar vb. birçok cihaz ile rahatlıkla sitenizin değişik şekillerde görünebilir özelliği bulunmasıdır. Retina görünüm ile de çözünürlüğü yüksek bir yapıya kavuşturulmuştur.

Sitede verilen bilgilere göre ve tema dosyaları içerisine baktığımda Türkçe dil özelliği de bulunmaktadır ancak böyle olmasaydı bile bunun üstesinden gelmek zor değil. Loco Translate ile kullanıcı arayüzünü rahatlıkla siz de Türkçe yapabilirsiniz.

İngilizce olmasına karşın temanın bir destek sayfası ve kullanıcı dokümanları sayfası da bulunmaktadır. Bu sayede tema geliştiricileri ile iletişime geçmeniz de mümkün olmaktadır. Yeni başlayanlar için ideal bir tema olduğu düşüncesiyle paylaşmak istedim.

Umarım beğenirsiniz, yazıyı paylaşırsanız herkes okur ve bilgilenir, bilgi paylaşıldıkça çoğalır, iyi bloglamalar…

[vc_button title=”Demo” target=”_blank” color=”green” size=”size_large” href=”http://colorlib.com/travelify/”] [vc_button title=”İndir” target=”_blank” color=”blue” size=”size_large” href=”http://colorlib.com/wp/out/download-travelify/”]

Paylaşmak önemsemektir!