WordPress 4.4 sürümü “Clifford” adıyla yayınlandı

0
38

WordPress 4.4 sürümü “Clifford” adıyla yayınlandı

Bir caz trompetçisi olan Clifford adının verildiği wordpress yeni sürüm olan “wordpress 4.4” yayınlandı. Birçok işlemin bir tık ile yapıldığı WordPress’te bu yeni sürümü yüklemek de bir tık kadar kolay. Yönetim Panelinde Başlangıç sekmesi altında bulunan Güncellemeler kısmını tıkladığınızda burada yeni sürüme güncellemeniz için bir kısım mevcut ve buradan güncelleme yapabilirsiniz.

WordPress tarafından yeni sürümle ilgili İngilizce Video

Bazı sunucular wordpress için otomatik güncellemeler yapmaktadır. Eğer wordpress sitenizi script kullanarak sunucu üzerinde kurmayıp kendiniz manuel olarak kurduysanız yukarıda bahsettiğim kısımdan güncelleme yapmanız gerekecektir.

Bu sürümle gelenler hakkında yazının en altında verdiğim kaynaktan da ayrıca bilgilere ulaşabilirsiniz ancak burada kısaca bilgi vermek istiyorum.

Responsif (Duyarlı) Resimler

responsive-devices-ipad-2x

Yani eklediğiniz resim yada fotoğraflar sitenizin açıldığı cihaza göre (masaüstü, tablet veya telefon) otomatik olarak ayarlanmaktadır. Böylece ekstra bir işlem yapılmadan siteniz tüm cihazlarla uyumlu görüntülenir.

Her şeyi yazılarınız içerisine gömün

https://twitter.com/WPsitesi/status/646295625710108672

Bağlantı ekleyerek iste video, ister resim yada bir twiti rakatlıkla yazılarınızın içerisine gömebilirsiniz. Yapmanız gereken bağlantıyı kopyalamak ve yazı içerisinde dilediğiniz yere yapıştırmak.

Ayrıca çekirdek kısmı yani yazılımsal olarak birçok iyileştirmelerin yapıldığı yeni sürümde onlarca kişinin yine desteği bulunuyor.

Daha fazla bilgi ve kaynak için aşağıdaki linki tıklayarak WordPress Türkiye sayfasını okuyabilirsiniz.

Güncel kalın, sıkıntı yaşamayın, iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!