WordPress 4.7 sürümü yayınlandı

3
204

Bugün itibariyle eğer WordPress ile kurulmuş sitenizde Yönetici Paneline giriş yaptıysanız görmüş olmanız gerekir. Giriş yapmadıysanız o zaman bi kontrol edin bence. WordPress 4.7 sürümü yayınlandı. Her zaman dediğimiz gibi siteyi güncel tutmak önemli.

Neler yeni?

Yine birçok yenilikler getirilmiş ve bunları kısaca söyleyeyim. Bu versiyon da yine başka bir caz ustası Sarah “Sassy” Vaughan‘a adanarak Vaughan adıyla yayınlanmış.

Yeni Tema Yirmi Onyedi

Yirmi Onyedi kurumsal sitelere odaklanıyor ve bir çok bölüme sahip özelleştirilebilir bir ön sayfa ile beraber geliyor. Bileşenler, dolaşım ve sosyal menüler, logo, özel renkler ve daha fazlasını kullanarak kişiselleştirin. 2017 için yeni varsayılan temamız bir çok dilde, her türlü cihazda ve bir çok kullanıcı için harika çalışıyor.

Tema Başlangıç ​​İçeriği

Yeni sitenizi özelleştirmek için harekete geçtiğinizde size sağlam bir taban sunmak için bazı temalar başlangıç içeriği ile beraber gelebilirler. Bu kimi zaman kurumsal bilgilerinizi içeren bir bileşeni iyi bir konuma yerleştirmek gibi bir içerik olabileceği gibi kimi zaman da sosyal bağlantılar için örnek bir menü olabilir. Merak etmeyin, siz kaydedip yayımlamadığınız sürece sitenizde yeni hiç bir şey ortaya çıkmayacak.

Kısayolları düzenle

Canlı önizleme yaparken sitenizin bazı bölümlerinde simgeler görünür olacaklar. Bu kısayollara tıklayarak direkt düzenlemeye başlayabilirsiniz. Başlangıç içeriği ile beraber sitenizi özelleştirmeye başlamak her zamankinden daha hızlı bir hale geldi.

Video başlıkları

Bazen büyük atmosferik bir videoyu üst kısım görseli olarak kullanmak sunumunuzu yapmak için gerekli olabilir; devam edin ve Yirmi Onyedi ile bunu deneyin. Videolar için ilhama mı ihtiyacınız mı var? Videolu üst kısma sahip siteleri arayın ve kullanın.

Akıcı menü inşası

Bir çok menü sitenize ait sayfalara bağlantılar veriyor, fakat ya sitenizde henüz hiç sayfa yoksa? Artık özelleştiriciyi terk etmenize ve değişikliklerini kaybetmenize gerek kalmadan menü oluştururken yeni sayfalar ekleyebilirsiniz. Özelleştirmelerinizi yayımladığınız zaman oluşturduğunuz sayfalar doldurmanız için sizi bekliyor olacaklar.

Özel CSS

Bazen sitenizi mükemmele ulaştırmak için bir kaç görsel iyileştirme yapmak gerekebilir. WordPress 4.7 özel CSS ekleyip değişikliklerin sitenize nasıl yansıyacağını görebilmenizi sağlıyor. Canlı önizleme sayfayı yenilemenize gerek kalamdan hızlı bir çalışma imkanı sağıyor.

PDF Küçük resim önizlemesi

WordPress 4.7 ile belgeleri yönetmek artık daha kolay. PDF yüklediğinizde belgelerinizi daha kolay ayırt edebilmeniz için küçük resimler oluşturacaktır.

Pano sizin dilinizde

Sitenizin bir dilde yayın yapıyor olması ona içerik sağlayan herkesin yönetim panelinde aynı dili tercih edeceği anlamına gelmiyor. Sitenize daha çok dil ekleyin ve kullanıcı profillerinde kullanıcı dili ayarı ortaya çıkacaktır.

İyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!