WordPress 4.9 sürümü yayınlandı

0
116

WordPress 4.9 sürümü “Tipton” adıyla yayınlandı. Yine ünlü bir Amerikan caz müzisyeni olan William Lee Tipton (29 Aralık 1914 – 21 Ocak 1989) anısına yayınlanan bu yeni sürüme sitenizi güncellemeyi unutmayın.

Nasıl yüklenecek?

Yönetici sayfanıza gidip oradaki Başlangıç menüsü altındaki Güncellemeler alt menüsünü tıklayın. Sayfa açıldığında karşınıza aşağıdaki gibi güncelleme ile ilgili bilgiler gelecek. Şimdi güncelle butonunu tıkladığınızda otomatik güncellemeler başlayacak ve tamamlanacak. Uyarıyı dikkate alın ve yedeğinizi almış olun!

Ne gibi değişiklikler var?

Bu sürümle beraber önceki sürümlerde olduğu gibi hem son kullanıcıları ilgilendiren kullanımla alakalı güncellemeler, hem de işin mutfak kısmını ilgilendiren kodlarda güncellemeler yapıldı.

Büyük özelleştirici iyileştirmeleri, kod hata kontrolü ve daha fazlası!

Taslaklar, kilitleme, zamanlama ve ön izleme bağlantılarının olduğu gelişmiş Özelleştirici akışı sağlanmış. Kod sentaks vurgulama ve hata kontrolü temiz ve pürüzsüz bir site yapılandırma deneyimi sağlanmış. Ayrıca yeni galeri bileşenimiz ve tema tarama ve değiştirme konusunda iyileştirmeler sağlanmış.

Site tasarım özelleştirmelerini taslak olarak kaydedin ya da zamanlayın!

Artık sitenizin görünümünü yapılandırırken taslak olarak kaydedip dilediğinizde aktif hale getirebileceksiniz. Ne zaman tasarım bitti, o zaman yayınlayabilirsiniz.

Tasarım ön izleme bağlantıları ile katılımcı olun!

Yaptığınız tasarımları birileriyle paylaşıp görüş alabilir ve yapılan eleştirileri dikkate alıp düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Bu özelliği tasarım halinde link oluşturup kullanabilirsiniz.

Değişikliklerinizi korumak için tasarım kilitleme!

Bir tasarı üzerinde birden fazla kişi çalışıyorsanız eğer, tasarımınızı kilitleyebilir ve üzerinde değişiklik yapılmasını önleyebilirsiniz.

Bu son kullanıcı için yapılan güncellemelerden başka bir de kod kısmına güncellemeler gelmiş. Bunlar; “Yeni galeri bileşeni”,  “Bir tuşla ortam ekleme”, “Tema değiştirme esnasında daha sağlıklı çalışma” ve “Daha az kafa karıştıran menüler”  şeklinde özetlenebilir.

Yeni güncellemelerle beraber herkese iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!