WordPress ana sayfada yönetici araç çubuğunu kaldırma

0
811

Sitemizin admin yani yönetici kısmına giriş yaptığımızda sitenin ana sayfasını veya herhangi bir yazıyı açtığımızda üst tarafta siyah bir yönetici araç çubuğu görüntülenir. Bu araç çubuğu varsayılan olarak etkin durumdadır. WordPress ana sayfada yönetici araç çubuğunu kaldırma işlemi için yapılacak olan çok basittir.Öncelikle yönetici sayfasında iken sağ üst köşede bulunan ve ‘Selam’ ile başlayıp kullanıcı adınızın olduğu kısma geldiğinizde profilinizi güncellemeniz için bu menüden seçim yapacaksınız.

profil-duzenle

Profil düzenleme sayfasına sol tarafta bulunan ‘Kullanıcılar’ menüsünden de ulaşabilirsiniz. Profil düzenleme sayfasını açtığınızda şu şekilde bir kısım göreceksiniz.

arac-cubugunu-kaldirma

Burada yeşil ok ile gösterilen ve dediğim gibi ilk yüklemede varsayılan olarak seçili olan ‘Siteyi görüntülerken araç çubuğunu göster’ yazısının önündeki sekmeyi kaldıracağız. Kaldırdıktan sonra profilimizi kaydettiğimizde artık site içerisinde gezinirken üst tarafta bulunan Yönetici Menüsü görüntülenmeyecektir. Tabi bu çubuğun en iyi tarafı yönetici sayfanıza kolayca ulaşabilmektir. Tekrar yönetici sayfanıza gitmek için site adınızı yazdıktan sonra wp-admin yazıp gitmeniz gerekecektir.

Umarım faydalı olmuştur, paylaşın ki herkes okusun, bilgi paylaştıkça çoğalır, iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!