WordPress için en iyi YouTube eklentileri

0
2308

Bir YouTube videosunu yazdığınız bir yazıya eklemek WordPress’te çok zor değil. Eklemek istediğiniz videonun linkini kopyalayıp yazının içerisinde eklemek istediğiniz yere yapıştırmanız yeterli. Bu yazımda sizlere WordPress için en iyi YouTube eklentileri hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Burada bahsedeceğim eklentilerle video yayınlamada daha fazla özelliği blogunuza kazandırabilirsiniz.

Youtube Channel Gallery

Bu eklentiyle videolarınızı liste halinde sayfa içerisinde gösterebilirsiniz. Bu kendi kanalınızda bulunan videolar veya başka bir kanala ait videolar olabilir. Bileşenler içerisinden sitenizin yan sütununa bu video listesini ekleyebilirsiniz. Eğer yazdığınız yazı içerisine ekleme yapacaksanız [Youtube_Channel_Gallery user=”wpsitesi”] şeklinde bir kısa kod kullanarak ta bu işlemi yapabilirsiniz. Burada “wpsitesi” yazan yere görüntülemek istediğiniz kanalın adını eklemeniz yeterli.

Eklentinin demo sayfasından da daha fazla fikir edinme şansınız var.

Video Thumbnails

Bu eklenti ile videolarınız için küçük resim yani İngilizce adıyla thumbnail ekleyebilirsiniz. Youtube haricinde Vimeo ve Dailymotion gibi popüler olan birçok video sitesi için de bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklenti, yüklediğiniz videodan küçük resimler oluşturup bunları sayfanızda otomatik olarak gösterecektir.

Eklentiyi yükleyip etkinleştirince yeni yazı eklemek istediğinizde sağ tarafta bulunan kısma “video thumbnail” adında bir özellik ekler.

video-thumbnail-eklentisiBuradan videolarınız içerisinden resim alınarak resimlerin saklandığı Ortam içerisine kaydedilir. Böylelikle video içerisinden resim alındığı için hiç uğraşmadan sayfalarınızda görsel eklenmiş olacaktır.

Bu eklentilerle videolarla blog oluştururken daha fazla seçeneğe sahip olabileceğiniz düşüncesindeyim. İşinize yarayabilecek eklentiler olduğu düşüncesindeyim. Bunların haricinde kullandığınız eklentiler varsa aşağıda bulunan yorum kısmını kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!