WordPress için hızlı ve güvenli iletişim formu

4
1124

WordPress için hızlı ve güvenli iletişim formu arıyorsanız doğru yerdesiniz diyebilirim. Yazı kaleme alındığında 5 milyon civarında yükleme yapılmış bir iletişim formu olan Fast Secure Contact Form adlı eklentiyi kısaca tanıtmak istiyorum. Kısaca diyorum çünkü eklentinin ayarlar kısmı Türkçe ve çok iyi hazırlanmış yardım butonları bulunmakta.Kullanmakta hiç zorlanmayacağınızı tahmin ediyorum.

Eklenti kurulumunu yaptığınızda Eklentiler içerisine FS Contact Form adında bir menü eklenecek.

fast-secure-contact-menu

Burayı tıkladığınızda aşağıda görüldüğü gibi iletişim formu oluşturma ve gönderme ile ilgili birçok menünün bulunduğu bir sayfa açılacak.

fast-secure-contact-ayarlar

Temel ayarlar kısmında form için etiket yazma, form üzerinde görüntülenecek karşılama metni girme, e-posta gönderimi ile ilgili ayarlamalar yapma gibi bölümler bulunmaktadır.

Alanlar kısmında forma ekleyeceğiniz klasik alanlar mevcut durumdadır. Dilerseniz bunlara ek olarak yeni alanları buradan ekleyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz alanın türü için ise birçok alternatifiniz bulunmakta.

fast-secure-contact-alanlar

Bu alanların altında ise tarih ve saat, ek dosya türleri, dosya boyutu ile ilgili ayarlamalar yapacağınız bölüm bulunmaktadır.

Stiller kısmında yapacağınız ayarlamalar ile formunuzu yerleştireceğiniz sayfadaki görünümü düzenleyebilirsiniz.

Etiketler kısmında bir değişiklik yapmanıza ihtiyaç yok, çünkü yukarıda da belirttiğim gibi form dili Türkçeye de çevrilmiş durumda. Ancak dilerseniz etiketlerin yan tarafındaki boşluklara farklı adlar girerek görüntülenme adını değiştirmeniz mümkün.

Güvenlik menüsünden form gönderimi için Captcha diye tabir edilen güvenlik denetimi ayarlarını yapabilirsiniz.

Gelişmiş menüsünden Onaylama E-postası Ayarları, Yönlendirme Ayarları, Gelişmiş Form ve E-posta Ayarları yapabilirsiniz.

Zamanlama menüsü ile her ne kadar bu işlemi yapabileceğiniz başka gelişmiş eklentiler olsa da dilerseniz formunuza basit bir randevu tarihi vb gibi bir randevu sistemi ekleyebilirsiniz.

Araçlar menüsü ile Bir Deneme Epostası Gönderme, Eklenti Ayarlarını Kopyalama, Ayarları Yedekleme, Ayarları Geri Yükleme ve eklenti ayarlarını Sıfırlama ve Silme yapabilirsiniz.

Tüm bu işlemler sonrasında formu bir sayfa ve yazıya eklemek için aşağıdaki gibi bir kısa kodu yazıya eklemeniz yeterli. Eklediğiniz alanda formunuz çalışmaya başlayacaktır.

[si-contact-form form='1']

Kullanımı ve işlevselliği yönünden eklenti üst sıralarda yer hak ediyor.

Eğer bu yazıyı ve eklentiyi beğendiyseniz paylaşın herkes faydalansın, iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!