WordPress için hosting seçimi

10
1115

WordPress için hosting seçimi yazısında amacım diğer hosting (sunucu) firmalarını anlatmak veya eleştirmek değil. Web sitesi işi içerisindeyseniz birçok hosting firması ile ister istemez haşır neşir oluyorsunuz ve sonunda birinde çalışma kararı alıyorsunuz. 2014 yılından bu yana birçok hosting firmasını inceleme şansım oldu. Bu yazımda bu araştırmalar ve tecrübelerimi paylaşarak sizlere faydalı olabilmeyi, aynı zamanda sorun yaşamadığım firmalar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle birçok hosting firması derken sizlerin de adını sık duyduğunuz ve belki de kullandığınız sitelerden bahsediyorum. Ülkemizde de birçok firma mevcut. Sizlere fikir verebilmek açısından bazı hosting firmalarını burada anlatacağım.

WordPress için hosting seçimi: Güzel Hosting

Türkiye üzerinde hizmet veren Radore ve Netinternet gibi firmalarda sunucularını barındıran bir firma. Ayrıca Avrupa kaynaklı sunucu ve hosting paketleri de bulunuyor. Bir hosting firmasından beklenilen birçok hizmeti alabilirsiniz. Alan adı, paylaşımlı hosting, sanal veya dedike sunucu vs.

Diğer tüm hostinglerde olduğu gibi başlangıç seviyesinden profesyonel düzeye kadar birçok paket mevcut. Tüm sunucularında SSD disk kullanıyor olmaları sitenizin hızı için çok önemli bir artı. SSD yani Solid State Drive, yeni nesil disk sistemidir, normal hard disklere göre 10 katı kadar hızlıdır.

Günümüzde artık tüm siteler SSL kullanmaya yöneldi, hatta neredeyse zorunluluk halini almaya başladı. Tüm paketlerde ücretsiz Let’s Encrypt™ SSL sunuluyor. Bu temel özelliklerinin yanında diğer artılarından da bahsedelim.

Anında Aktivasyon

Kredi kartı ile alacağınız paketler anında hizmete açılıyor. Aktivasyon gerçekleştikten sonra tarafınıza e-posta ile hizmet bilgileriniz ve eğer varsa hesabınızı kullanabilmeniz için gerekli olan panel bilgileriniz/şifreleriniz gönderiliyor.

cPanel Kontrol Paneli

Hosting yönetiminde kullanımı en kolay yönetim panellerinden biri olan cPanel hizmeti satın aldığınız hizmet ile beraber geliyor. cPanel ile sunucunuzu rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Lokasyon

Ayrıca edindiğim tecrübelere dayanarak söylüyorum çok hızlı ve sıkıntı yaşatmayan bir müşteri hizmeti anlayışları var. Ayrıca yurtdışı firmaların aksine Türkçe iletişim kurmak büyük rahatlık.

Bu bahsettiklerim paylaşımlı hosting hizmetleri ile ilgili. Ayrıca alan adı ve sunucu satın alma işlemlerini de Güzel Hosting firmasından uygun fiyatlara yapabilirsiniz.

İyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!