WordPress için hosting seçimi

8
379

WordPress için hosting seçimi yazısında amacım diğer hosting (sunucu) firmalarını anlatmak veya eleştirmek değil. Web sitesi işi içerisindeyseniz birçok hosting firması ile ister istemez haşır neşir oluyorsunuz ve sonunda birinde çalışma kararı alıyorsunuz. Bu yazımda bu araştırmalar ve tecrübelerimi paylaşarak sizlere faydalı olabilmeyi, aynı zamanda sorun yaşamadığım firma hakkında bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle birçok hosting firması derken sizlerinde adını sık duyduğunuz ve belki de kullandığınız sitelerden bahsediyorum. Çoğundan memnun kalmadığımdan dolayı sürekli bir arayış içinde oldum. Sonunda FastComet adlı hosting firmasını buldum.

WordPress için hosting seçimi: FastComet

Tercih sebeplerimden ilki Avrupa lokasyonlu sunucularının olmasıydı. Firma Amerika menşeili ancak Avrupa da dahil dünyanın birçok bölgesinde sunucuları mevcut.

fastcomet

Ping dediğimiz sunucunun cevap verme süresi gerçekten tatminkar. Yaptığım denemelerde şu ana kadar kullandığım paylaşımlı sunucular içerisinde en kısa süreye sahipti. Bu hızın en önemli sebeplerinden biri tüm sunucularında SSD disk kullanıyor olmalarıdır. SSD yani solid state drive, yeni nesil disk sistemidir, normal hard disklere göre 10 katı kadar hızlıdır.

Maddi yönden 2 avantajınız daha olacak. Birincisi alan adı (domain) için ücret ödemeyeceksiniz. Bu firmada devam ettiğiniz sürece alan adı ücretsiz. İkinci avantajınız ise ücretsiz SSL, yani sitenizi https üzerinden ücretsiz yayınlayabileceksiniz. SSL hakkında daha fazla bilgiye buradaki yazımdan ulaşabilirsiniz.

Güzel taraflarından biri de paketler arasında geçiş yapabilmeniz. Mesela en düşük paketten başladınız ve bu sonra ki dönemlerde size yetmemeye başladı. Sorun değil, hiçbir zorluk yaşamadan bir üst pakete geçiş yapabiliyorsunuz.

Diğer birçok hosting firmasında olduğu gibi sunucu satın aldığınızda cPanel hizmeti ile beraber geliyor. cPanel ile sunucunuzu rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Kısacası bir sunucu olarak memnun olduğum ve size de rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir firma. Ayrıca diyelim ki memnun kalmadınız, 45 gün sorgusuz sualsiz para iadesi var. Bu çok önemli bir konu çünkü bir nevi memnuniyetsizlik durumunda garantiniz olacak.

Türkiye merkezli hosting seçimi:

Türkiye kaynaklı bir firma derseniz, sunucuları Denizli Pamukkale Üniversitesi, Teknokent içerisinde bulunan ve sıkıntı yaşamayacağınız Netinternet firmasını seçebilirsiniz. Burada da ücretsiz SSL hizmeti verilmektedir. İyi bloglamalar.

Paylaşmak önemsemektir!

Kimler Neler Demiş?

8 Yorum - "WordPress için hosting seçimi"

avatar
500
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
alisan
Ziyaretçi

Mehmet bey merhaba, açıkçası Wpengine ve Siteground arasında kalmıştım. Şimdi de Fastcomet dikkatimi çekti ve yazınızdan faydalandım. Bu anlamda da teşekkür etmiş olayım fakat yanlış görmediysem sizin şuan ki hostinginiz başka bir firmada gözüküyor gibi. Değiştirdiyseniz de bir memnuniyetsizlik yaşadığınız için mi değiştirdiniz? paylaşabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Halit
Ziyaretçi

hocam merhabalar, yazılarınız gereksiz uzunluktan uzak ve gerçekten bilgilendirici. tebrik ediyorum sizi öncelikle.

yukarıda tavsiye ettiğiniz hosting firmasını 2018’de hala önerir misiniz?

Kubilay
Ziyaretçi

Mehmet bey merhaba. Siteniz inanılmaz derecede çok iyi. Eğitici ,bilgilendirici en önemlisi ise güvenli.İyi bloglamalar.

Said Emre
Ziyaretçi

Çok sağolun Mehmet Bey, sizin kadar dürüst kendi kullandığı sunucuya kadar yazıp kar amacı gütmeden, bizlere yardımcı olan birisinin olması çok güzel 2 senedir sizi tanıyorum ve maillerimi bıkmadan usanmadan cevaplıyorsunuz twitter dan da takip ediyorum her konunuz faydalı ve tatminkar bu paylaşımların devamını bekliyoruz Allah sizden razı olsun sağolun çok teşekkürler bu konu içinde.