WordPress için hosting seçimi

4
292

Öncelikle bu yazımı bir arkadaşın sorusu üzerine hazırladığımı belirtmek isterim. WordPress için hosting seçimi yazısında amacım diğer hosting (sunucu) firmalarını anlatmak veya eleştirmek değil. Web sitesi işi içerisindeyseniz birçok hosting firması ile ister istemez haşır neşir oluyorsunuz ve sonunda birinde karar kılıyorsunuz. Bu yazımda size şu an kullanmakta olduğum ve bir sorun yaşamadığım firma hakkında bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle birçok hosting firması derken sizlerinde adını sık duyduğunuz ve belki de kullandığınız sitelerden bahsediyorum. Çoğundan memnun kalmadığımdan dolayı sürekli bir arayış içinde oldum. Hem fiyatı, hem kampanyaları ve özellikle de canlı yardımdan veya destek talebinden kısa sürede cevap aldığım için aşağıda tanıtımını yaptığım firma ile çalışmaya başladım.

WordPress için hosting seçimi: FastComet

Tercih sebeplerimden biri Avrupa lokasyonlu sunucular da sağlamasıydı. Her ne kadar Amerika kaynaklı olsa da Avrupa’da da sunucu hizmeti vermektedir.

fastcomet

Ping dediğimiz sunucunun cevap verme süresi gerçekten tatminkar. Yaptığım denemelerde şu ana kadar kullandığım paylaşımlı sunucular içerisinde en kısa süreye sahipti. Bu hızın en önemli sebeplerinden biri tüm sunucularında SSD disk kullanıyor olmalarıdır. SSD yani solid state drive, yeni nesil disk sistemidir, normal hard disklere göre 10 katı kadar hızlıdır.

Güzel taraflarından biri de paketler arasında geçiş yapabilmeniz. Mesela en düşük paketten başladınız ve bu sonra ki dönemlerde size yetmemeye başladı. Sorun değil, hiçbir zorluk yaşamadan bir üst pakete geçiş yapabiliyorsunuz.

Diğer birçok hosting firmasında olduğu gibi sunucu satın aldığınızda ücretsiz alan adı da veriliyor. Bunun yanında cPanel ile sunucunuzu rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Kısacası bir sunucu olarak memnun olduğum ve size de rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir firma. Ayrıca diyelim ki memnun kalmadınız, 45 gün sorgusuz sualsiz para iadesi var, bu bence önemli bir konu çünkü bir nevi memnuniyetsizlik durumunda garantiniz olacak.

Umarım sıkıntı yaşamazsınız, karşılaşacağınız sıkıntılarda yardımcı olabilmem için aşağıdaki yorum kısmını veya direkt mesaj göndermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Siteyi ziyaret etmek isterseniz burayı tıklayıp gidebilir ve ayrıntılı inceleme yaparak satın alabilirsiniz.

İyi bloglamalar.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum - "WordPress için hosting seçimi"

Bildir
avatar
500
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
wpDiscuz