WordPress ile ileri tarihli yazı yayınlama

0
607

WordPress ile ileri tarihli yazı yayınlama için çok basit bir özellik mevcuttur. Bu özellik küçük ama kullanımı büyük bir özellik olarak diğer İçerik Yönetim Sistemlerinde de bulabileceğiniz bir işlevdir. Diyelim bir gün içerisinde birden fazla yazı yazdınız veya yazdığınız yazıları okuyucularınızla birer gün arayla ayınlama  istiyorsunuz. Veya yeni yıla 10 gün var ve siz yeni yılla alakalı bir yazı yazdınız, bunu tam 1 Ocak’ta yayınlamak istiyorsunuz. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Bu durumda yapmanız gereken çok basit. Aşağıda fotosu bulunan ve ‘Hemen Yayımla’ kısmında bulunan ‘Düzenle’ kelimesini tıkladığınızda orada yazınızın ne zaman ve hangi saatte yayımlanmasını istiyorsanız seçiminizi ona göre yapacaksınız.

İleri tarihli yazı yayınlama
İleri tarihli yazı yayınlama

Yukarıda gördüğünüz örnekte yazının 26 Nisan 2014, saat 22:19’da ayınlanması için bir düzenleme yapıldığını görmektesiniz. Dilediğiniz kadar bu tarihi uzatmanız mümkündür.

Yazınızı yayın tarihine kadar dilediğiniz kadar düzenleyebilir, değişiklikler yapabilirsiniz. Tarihlerde yaptığınız değişiklikten sonra yayınla dedikten sonra bu yazınız da ‘Tüm yazılar’ içerisine ileri tarihli olarak kaydedilecek ve zamanı geldiğinde okuyucularınızla buluşacaktır.

Yazıyı kaydet dediğinizde ‘Hemen yayımla’ yazan kısımda ‘Zamanlandı: 26 Nisan 2014 @ 22:19‘ şeklinde bir kısım belirecek ve bu yazının yayınlanma tarihini bu kısımdan görebileceksiniz. Dilerseniz yazı yayımlanma tarihinden önce bu kısımdan tekrar düzenleme yapabilirsiniz. Baktınız çok ileri bir tarihe zamanlama koymuşsunuz, hemen tekrar değişiklik yapıp yazınız anında yayınlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz paylaşmaktan çekinmeyiniz, bilgi paylaşıldıkça çoğalır. İyi bloglamalar

Paylaşmak önemsemektir!