WordPress kullanan dünyaca ünlü müzisyenler

0
353

Çoğu zaman Wordpress blog sisteminin büyüklüğünü anlatmakta zorlanıyorum. Konuya uzak olan kişiler bu sistemin çok amatör olduğunu düşünüyor. Hal böyle olunca WordPress kullanan dünyaca ünlü müzisyenler kimler diye kısa bir araştırma yaptım. Belki bu yazı ile WordPress ile neler yapılabileceğini daha iyi anlatabilirim. Sanatçı isimlerini tıklayarak sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Katy Perry

Evet, günümüz ünlülerinden başlamak gerekirse en başa bu ismin konulması gerektiğini düşündüm. Tek sayfa görünümlü bir site oluşturmuş, ayrıca videolarını da sitesinde seyretme olanağı bulunuyor. Tabi ki çalışmalarının reklamını da yapmakta.

katy-perry

Justin Bieber

Gençlerin sevgilisi! Sitesini tam bir blog olarak oluşturmuş. Üst menüsüne video, facebook, dükkan şeklinde menüler eklemiş ve hayran kitlesini bu şekilde ilgili sayfalara yönlendiriyor.

justin-bieber

Justin Timberlake

Diğer ünlü Justin! News kısmını blog şeklinde haberlere ayırmış ve yine videoları, müzikler, konser turları gibi şarkıcının tüm etkinlikleri bu sitede. Ayrıca sitesini faal bir şekilde kullanmakta, ziyaret ettiğimde blog kısmındaki haberleri oldukça yeniydi. Menülerin sağ kenarına eklediği tıklanınca müziklerinden örnekler sunan müzik player çok hoş duruyordu.

justin-timberlake

Ellie Goulding

Bu kim ya diyenler için aşağıdaki video belki bir fikir verebilir, yazıyı kaleme aldığım sırada 371.318.312 kez seyredilmişti.

Sayfasına hayran kaldım, haberleri, videoları, şarkıları, şarkı sözleri, ne ararsanız bulabileceğiniz bir site. Dizayn sade ve mükemmel hazırlanmış.

ellie-goulding

Rolling Stones

Dünyaca ünlü, birçok kesim tarafından tanınan Rock Müzik grubu. Onlar da web sitelerini WordPress kullanarak hazırlamışlar. Öyle şatafatlı bir dizayn yok ancak grup hakkında aradığınız her şey mevcut.

rolling-stones

Rihanna

Tanımayan! Sesini çok beğendiğim bir sanatçı, sitesi de çok interaktif olmuş. Videolarını direkt olarak sitesinden de izleyebilirsiniz.

rihanna

Bunlar kabaca yaptığım bir araştırma sonucunda elde ettiğim birkaç örnek. Umarım bundan daha çok sonra WordPress kullanımı ile ilgili sorulara muhattap oluruz ve yeni nesil için WordPress aşkı oluşturur. Bir başka yazımda Türkiye’den ünlülere yer vermeye çalışacağım.

Müzik dolu günler dileğimle iyi bloglamalar.

Paylaşmak önemsemektir!