WordPress kullanılmayan temaların silinmesi

9
1963

WordPress sitesinin ilk kurulumunda varsayılan bir tema ile birlikte birkaç adet ücretsiz tema şablonu yüklü gelmektedir. Bundan başka sizin de wordpress sitesinden, ücretli veya ücretsiz tema sitelerinden indirip kurduğunuz temalar da sitenize yüklenmiş olabilir. Eğer ücretsiz tema nasıl yüklenir diye bir soru varsa aklınızda ücretsiz tema yükleme yazımı okuyabilirsiniz.  Wordpress kullanılmayan temaların silinmesi işlemi için yapmanız gereken çok basittir. Bu yazıda kısaca size anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle Yönetici paneline giriş yapın ve sol tarafta bulunan menüden Görünüm içerisindeki Temalar sekmesini tıklayın. Açılacak sayfada yüklü olan temaların tamamını görüntüleyeceksiniz. Burada silmek istediğiniz temanın üzerine geldiğinizde Tema Detayları yazılı bir ekran görüntüsü gelecektir. Aşağıdaki örnekte WordPress ile yüklü gelen Twenty Twelve temasının bir ekran görüntüsü bulunmaktadır.

tema-silme

 

Bu kısmı tıkladığınızda sol tarafta temanın genel bir görünümünü ve alt kısımda da Etkinleştirme ve Bağlantı önizleme butonları görüntülenecektir. Açılan pencerenin sağ kısmında ise tema ile ilgili bir açıklama ve sağ alt köşede ise temayı silmek için bir Sil bağlantısı bulunmaktadır.

tema-silme-link

 

Kırmızı ok ile de işaretlenmiş Sil yazısı tıklandığında ilgili tema silinmiş olacaktır. Belirtmem gereken bir husus eğer tema sitenizde etkinleştirilmiş ve kullanılmakta olan bir şablon ise öncelikle başka bir temayı etkinleştirmeniz gerekir. Aksi takdirde hem Sil yazısı görünmeyecek ve tabi ki sonuç olarak temayı silme işlemi yapamayacaksınız.

Umarım kısa ve öz bir anlatım olmuştur. Yazıyı paylaşırsanız sevinirim, bilgi paylaştıkça çoğalır, iyi bloglamalar…

 

Paylaşmak önemsemektir!

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum - "WordPress kullanılmayan temaların silinmesi"

avatar
500
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Furkan
Ziyaretçi

Hocam,
Sitedeki hataları gerek kodları düzenleyerek oynayarak düzelttim. Ancak kafama birşey takıldı. Footer çok büyük gözüküyor. Yazı fazla yok ama yine aşırı büyük, hatta en aşağıya kadar indiğimde web sitenin yarısı kadar oluyor. Bunu küçültmem için düzenleyebileceğim bir kod var mı acaba?

Furkan
Ziyaretçi

Hocam,
Yaklaşık 1,5 saattir o temamı arıyorum, yok. Tek tek baktım her birine. Geri alma veya başka bir yolu yok mudur acaba?

Furkan
Ziyaretçi

Selamlar,
Uğraştığım web sitesini geliştirmeye çalışıyordum, ta ki dün başka bir tema seçene kadar. Eski temamı bulamıyorum. Nasıl bulabilirim acaba?

mustafa
Ziyaretçi

buldum eğer temanın güncellemesi gediyse veya seçili temaysa silinmiyor ben önce güncelledim sonra sildim

mustafa
Ziyaretçi

temam bozuk çıktı silmel istiyorum ama bende sil yazısı gelmiyor