WordPress site incelemesi: uzakrota.com

0
88

Gezmeyi birçok kişi gibi seven biri olarak wordpress ile hazırlanmış siteleri incelerken gezi kaynaklı siteler daha çok dikkatimi cezbediyor. Bu hafta yine onlardan biri olan ve wordpress ile hazırlanmış güzel bir site olan uzakrota.com sitesinden sizlere bahsetmek istiyorum. Mutlaka bilenleriniz vardır, burada hem bu güzel işleri yapan siteyi tanıtıp aynı zamanda teknik olarak incelemelerimi sunacağım.

uzak-rota-ana-sayfa

WordPress site incelemesi: uzakrota.com

Site gezi ile alakalı destinasyonların tanıtımının yanında birçok gezi tüyolarını da içerisinde barındırıyor. Sitenin alt kısmında kendlerini “Uzak Rota, 2010 yılından beridir seyahat etmeyi seven herkese Dünya’nın çeşitli yerlerindeki en düşük bütçeli seyahat noktalarından lüks alternatiflerine, en çılgın festivallerden konserlerine kadar seyahat adına ne varsa yayınlamaktadır. ” şeklinde tanıtıyorlar. Zaten siteyi ziyaret ettiğinizde içeriği ile ilgili konuların tümünü bulacaksınız.

Ben burada biraz daha teknik olarak siteye bakacağım. Site Themeforest içerisinde bulunan Chirps – Magazine Tema kullanılarak hazırlanmış.

uzak-rota-tema

Site öyle fazla eklenti ile boğulmadan sade bir dizayna sahip. Renkler yerli yerinde, mobil olarak hazır vaziyette yani dilediğiniz teknoloji ile (cep telefonu, tablet, bilgisayar vs) rahatlıkla ziyarette bulunabilirsiniz.

Hız olarak öyle aman aman uçar bir halde değil ve Pingdom sitesi verisine baktığımda orta düzeyde bir hıza sahip görünmektedir. Kendi sunucularında barındırılmakta ve belki bu konuda biraz çalışma yapılması gerekebilir.

uzak-rota-pingdom-skoru

Sitede teknik olarak birçok konu halledilmiş ve GTmetrix sitesi üzerinden yaptığım sorguda da bence yeterli puanlara sahip gözüküyor, yalnız YSlow dediğimiz yeniden yüklenme puanı birazcık düşük ancak bir sorun teşkil etmiyor.

uzak-rota-gtmetrix-skoru

Site diğer seyahat blogları ile iletişim halinde ve blog amaçlı sitelerin sahip olması gereken bu özellik onları bu yönüyle öne çıkarmakta. Aynı zamanda Twitter, Facebook ve Google+ gibi sosyal ortamlarda da sayfaları mevcut olup bu yönüyle de siteyi rahatlıkla takip edebilirsiniz.  Özellikle sizlerin de bu şekilde emek isteyen işlere atılmış arkadaşların sitelerini ziyaret edip yazılarını okuyarak destek vermesini tavsiye ediyorum.

WPsitesi olarak kendilerini doğru bir platform kullanarak ve doğru işler yapmakta olduklarından dolayı tebrik ediyorum, takip etmeye de devam edeceğim. Aynı zamanda başarılarının devamını diliyorum. İyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!

Değerlendirme
İçerik
Dizayn
Güncellik
Teknoloji
Site kurucu ve yöneticisi, wordpress öğrenci ve öğreticisidir. Burada yazılan yazılar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, amacı bildiklerini paylaşmaktır.
wordpress-site-incelemesi-uzakrota-comWPsitesi olarak kendilerini doğru bir platform kullanarak ve doğru işler yapmakta olduklarından dolayı tebrik ediyorum, takip etmeye de devam edeceğim. Uzakrota.com