WordPress siteniz için ücretsiz tema yükleme

4
874

WordPress siteniz için ücretsiz tema yükleme sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Bu yazımda sizlere nasıl birkaç tıkla kolay tema yüklenir anlatmaya çalışacağım. WordPress ile yönetilen web sitelerinin en büyük şanslarından biri, gönüllüler ordusu tarafından dizayn edilmiş binlerce ücretsiz tema içerisinden yükleme yaparak sitelerini birkaç dakikada yepyeni bir görünüme kavuşturma şansına sahip olmalarıdır. Bunu yapmak için öncelikle soldaki menüden Görünüm içerisinde Temalar menüsünü tıklıyoruz.

Tema Yükleme
Tema Yükleme

Burada karşımıza gelen sayfada aşağıda görünen kısımda mavi çerçeve ile işaretlenmiş kısma tıklıyoruz.

Temalara gitme
Tüm Temaları Görüntüleme

Karşımıza ‘Öne Çıkanlar’, ‘Popüler’ ve ‘En Son’ şeklinde temaları gruplandırma şansına sahip olacağımız bir tema deposu gelecektir. Burada temaların küçük ön izlemeleri ve bazı butonlar yer alır. Eğer popüler temalar içerisinden seçim yapmak isterseniz popüler sekmesini tıklayarak buna göre bir sıralama ve seçim yapabilirsiniz veya aynı durum yeni yüklenen temaları görüntülemek için de geçeridir.

Tema Listesi
Tema Listesi

Küçük boyutlarda fotolarını gördüğünüz herhangi bir şeklin üzerine geldiğinizde aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacaktır.

Temayı Deneme ve Kurulum
Temayı Deneme ve Kurulum

Burada görüldüğü gibi eğer yeşil oklarla belirtilen alanlar tıklanırsa tema ön izlemesi ve tema bilgileri karşınıza gelecektir. Böylelikle temayı yüklemeden önce gerçek bir fikir edinme şansına sahip olursunuz. Eğer temayı beğendiyseniz ‘Kur’ sekmesini tıkladığınızda seçim yaptığınız tema yönetici sayfanızda da görebileceğiniz biçimde yüklenecektir.

Yüklemeden hemen sonra sizden temayı etkinleştirip, etkinleştirmeyeceğinizle ilgili bir bilgi istenecektir. Dilerseniz hemen etkinleştirebilir, yada önce düzenleme yapmak sonra da etkinleştirmek isterseniz daha sonra da bunu yapabilirsiniz. Bunu yapmak için ise tekrar yukarıda gösterildiği sol menüden gibi ‘Temalar’ kısmı seçildiğinde karşınıza gelecek küçük resimleriyle birlikteki listeden, yüklemiş olduğunuz en son temayı bulup ‘Etkinleştir’ diyerek kolayca halledebilirsiniz.

Burada gördüğünüz temaları incelemek için ayrıca WordPress.org sayfasını da ziyaret edip orada da temaları inceleme ve tekrar yönetim sayfasına gelip beğendiğiniz temayı yükleme şansına sahipsiniz. Yukarıda görüldüğü gibi her temanın bir adı bulunmakta ve bu adı tema yükleme sayfanızdaki arama çubuğuna girdiğinizde direkt olarak aradığınız sonuca ulaşabilirsiniz.

Beğendiyseniz yazımı paylaşmaktan çekinmeyiniz, çünkü bilgi paylaştıkça çoğalır, iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!