WordPress sitesi için ücretsiz ve reklamsız web hosting

0
653

Yanlış okumadınız, wordpress sitesi için ücretsiz ve reklamsız web hosting. Ülkemizde birçok firma bu özelliklere sahip hosting için 50-100 TL gibi ücretler talep ederken şimdi size tavsiye edeceğim hosting firması ile ücretsiz ve -burası çok önemli- reklamsız olarak web sitesi kurabilirsiniz. Özellikle wordpress’e yeni başlamış olup bütçe ayırmakta sıkıntı yaşayanlar veya henüz acemi oldukları için acemiliklerini gidermek isteyenler için bulunmaz bir fırsat bence.

Ücretsiz ve reklamsız web hosting
Ücretsiz ve reklamsız web hosting

Yukarıdaki özellikleri açıklayacak olursak;

  • 250 MB disk alanı,
  • 5 GB trafik (sitenize bağlananların alıp gönderebilecekleri veri miktarı),
  • 1 alan adı için kullanabilme,
  • 3 alt alan adı ekleyebilme
  • 1 MySQL veritabanı
  • % 100 reklamsız
  • Son sürüm yazılımlar (PHP vb)
  • Joomla ve WordPress otomatik yükleyebilme
  • IMAP ve POP destekli 1 email adresi
  • Email gönderebilme (SMTP) açık

Yeni başlayan bir blogger için bence bulunmaz fırsatlar. Bunun için yapmanız gereken buraya tıklayıp Awardspace web sitesine giderek kayıt olmak. Yandaki linki tıkladığınızda karşınıza 4 seçenek sunulacak ve dilerseniz direkt olarak ücretli alternatifleri de deneyebilirsiniz. Deneyebilirsiniz diyorum çünkü ücret ödenen seçenekler 30 gün para iadeli. Eğer ücretsiz seçeneği alacağım diyorsanız ki bu yazımızın amacı da bu, yukarıdaki resimde gördüğünüz seçenek altında bulunan ‘Click here to get it’ butonunu tıklamanız ve gerekli formları doldurduktan sonra bedava ve reklamsız hostinge sahip olmanız.

Firmanın bir büyük avantajı da server’larının Almanya’nın Kiel şehrinde bulunması. Bunun avantajı ne derseniz, kısa cevabım mesafe olur, uzun cevabım ise birçok hosting firması ABD’de bulunmakta olup, bizim gibi Türkiye’de ikamet edenler için veri alışverişinde problem yaşanması ve sitemizin Türkiye kullanıcıları için geç yüklenmesi olacaktır. Avrupa merkezli hosting firmaları bu sebepten benim ilk tercih sebebimdir.

Bir güzel tarafı da diyelim kurduğunuz web sitesine çok talep oldu ve alan ve veri trafik kotasını aşmaya başladınız. Bu durumda kolaylıkla ilk sayfada gördüğünüz ücretli seçeneklere geçebiliyorsunuz. Yani seçenekler arasında geçiş yapabiliyor olmanız.

Bu kadar pozitif anlatımdan sonra çok negatif olmasa da bir dezavantajı 2 MB üzerinde dosyaları hostinge yükleyemiyor olmanız. Ancak sizlerin henüz başlangıç aşamasında olan yazarlar olduğunuzu düşünerek bunun baştan pek sıkıntı yaşatabileceğini düşünmüyorum.

Umarım yazım faydalı olmuştur, eğer beğendiyseniz bir teşekkür, bir paylaşım yeter, unutmayalım ki bilgi paylaştıkça çoğalır…

 

Paylaşmak önemsemektir!