WordPress sitesi için ziyaretçi sayacı ekleme

8
14913

WordPress sitesi için ziyaretçi sayacı ekleme ve bu sayacı sitenizde gösterme işlemini bu yazımda anlatacağım eklentiyle yapabilirsiniz. Eklenti Visits counter adında bir eklenti olup öncelikle kurulumunu yaparak etkinleştirin. Daha sonra Yönetici Paneli menüsünde Ayarlar kısmına Visit Counter adında bir ayarlar menüsü ekleecek, buraya tıklayarak öncelikle bazı ayarlamalar yapacağız.

ziyaretci-sayaci-menuBurada açılan sayfada İngilizce olarak verilmiş basit kelimeleri Türkçeye çevirebileceğiniz ayarlar kısmı açılacak. Aşağıdaki örneğe bakarak veya siz dilediğiniz gibi bu kısımların çevirisini yapabilirsiniz.

ziyaretci-sayaci-ayarlarBu şekilde ayarlamaları yapıp kaydettikten sonra temanızın herhangi bir bileşenine bu eklentinin sağladığı ziyaretçi bilgilerini yerleştireceğiz. Bunun için Görünüm menüsü altındaki Bileşenler sekmesini tıklayın. Eğer ihtiyacınız varsa bileşen ayarları ile ilgili yazımı okuyabilirsiniz.

Kullanılmakta olan temanın bileşenler durumuna göre bir seçim yapın. Ben sizlere göstermek için Birinci yan sütun adlı bileşen kısmına ekleme yaptım. Ekleme yapacağınız bileşen adı “Visit Counter Widget

ziyaretci-sayaci-bilesen-ekleŞimdi sitenize gidip ekleme yaptığınız kısmı kontrol ettiğinizde eklentinin o anki istatistikleri verdiğini göreceksiniz. Aşağıda örneğini gördüğünüz eklenti özetinde yeni kurulum yapıldığından fazla bir istatistik bulunmamakta ancak zamanla sayılar ve sütunlar artacaktır.

ziyaretci-sayaci-gorunumAyrıca eklentinin Yönetici Sayfasında yukarıda anlatılan ayarlar sayfasına geri dönüp baktığınızda ayarların yan tarafında bir sütunda kullanıcıların ip adresleri ve giriş zamanlarıyla ilgili bir istatistiği de göreceksiniz. Buradan da yönetici olarak basitte olsa bir bilgiye erişmiş olacaksınız.

ziyaretci-sayaci-istatistikEklenti hakkında söyleyeceklerim bu kadar, çok kompleks bir eklenti olmasa da kullanımı ve işlevselliği ile işinizi göreceği düşüncesindeyim.

Umarım yine faydalı bir yazı olmuştur, paylaşımlarınız başkalarının da okumasını sağlayacaktır. Paylaşın ki herkes okusun, bilgi paylaştıkça çoğalır, iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
500
5 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
furkanyandexifsaKamilKorayMehmet HAKAN Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
furkan
Ziyaretçi
furkan

merhabalar ” bu siteye giren 50.kişisiniz” tarzı bir sayaç yapabilir miyiz.

yandexifsa
Ziyaretçi
yandexifsa

Merhabalar hocam hayırlı geceler bir sorum olucaktı saniyesini vs ayarladım fakat ondan sonra bende F5 attığım zaman sayaç artıyor demek istediğim kendi ip min yada admin girişinin saymaması için ne yapabilirim?

Kamil
Ziyaretçi
Kamil

Teşekkürler

Koray
Ziyaretçi
Koray

bu bileşenler bende yok malesef ve neden yok onuda bilmiyorum wp de yeniyim daha

memo
Ziyaretçi
memo

Emeğine sağlık hocam faydalı yaptım oldu