WordPress sitesine kar efekti

0
866

Yeni yıl yaklaşıyor, herkes bir umut, umutların gerçek olduğu bir yıl dilerim. Yeni yıl deyince akla illaki kar ve kar yağışı geliyor. Kiminizin aklına “Acaba siteye bi kar efekti yapsam mı?” diye gelmiştir, gelmediyse ben size hatırlatmış olayım. Wordpress sitesine kar efekti ile alakalı eklentileri inceledim, basit ve kullanışlı bir tanesini size yazayım istedim, umarım iş görür.

Snow Flurry ile kar efekti

Uyarı: Altta bahsedilen eklenti yayından kaldırılmış, WP Snow Effect adlı eklentiyi kullanabilirsiniz.

Dediğim gibi birçok eklenti bulabilirsiniz, benim seçtiğim eklenti Snow Flurry. Seçim sebebim güncel olması ve kullanımının basit olması. Öncelikle eklentiyi yükleyip etkinleştirin. Daha sonra Yönetici sayfanızda eklentinin adıyla bir menü gelecek. Burayı tıkladığınızda tek sayfa bir ayarlar kısmı göreceksiniz.

Burada rakamlar vererek kısaca ayarlar hakkında bahsedeceğim. Birinci kısım, en fazla kar boyutunu pixel cinsinden girmeniz için. İkincisi sayfanızda kar efekti başladığında bulunmasını istediğiniz en fazla sayı. Üçüncüsü en düşük efekt hızı, dördüncü de en yüksek hız ayarı, bu ayarlar saniye cinsinden. Beşinci ayarda kullanacağınız kar rengi ayarı var ve sanırım beyaz kalması mantıklı olan. Son olarak altıncı kısımdan ise site sayfanız açıldıktan sonra başlayacak efektin süresi, burada belirleyeceğiniz süre sonunda efekt durdurulacak ve kar yağışı sona erecek :)

Tüm burada yaptığınız ayarlamalar sonrasında Save Settings dediniz mi işlem tamam. Artık sitenizde yaptığınız ayarlara göre kar efekti başlayacak.

Yeni yıl mutluluk ve sağlık getirsin, iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!