WordPress sosyal medya eklentileri

4
2320

WordPress sosyal medya eklentileri sitenizin sosyal ortamlarda yazılarının paylaşılması, tanıtımı ve takibi için önem arz etmektedir. Bunun için kullanımı ve kurulumu kolay bir eklenti hakkında bilgi vermek istiyorum.

Eklentinin adı Easy Social Icons ve adı gibi kullanımı kolay bir sosyal medya eklentisi. Bunu için önce eklenti kurulumunu yapacağız. Yaptıktan sonra Yönetici Ekranımızın sol menüsüne eklentinin adında bir menü gelecek. Burayı tıkladığımızda aşağıda gördüğünüz gibi temel olarak sık kullanılanların bir listesini görebilirsiniz. Burada Edit kısmını tıklayarak dilediğiniz kısımda öncelikle düzenlemeler yapacaksınız. Eğer bunlardan herhangi bir sosyal medyada üyeliğiniz yoksa veya görüntülenmesini istemediğiniz varsa Delete tuşu ile bunu silebilirsiniz. Ayrıca ikonları kendi yaptığınız ikonlarla değiştirebilirsiniz. Eğer bende ikon dosyası yok diyorsanız IconArchive adlı siteden ücretsiz yüzlerce ikon edinebilirsiniz.

easy-social-icon-gorunum

 

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi oluşturduğunuz sosyal medya ikonlarını dilediğiniz sıra düzeni içerisinde gösterebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz yatay, dilerseniz dikey olarak bu ikonları web sayfanızda arzu ettiğiniz yere koyabilirsiniz. Eklentinin ayarları için yine sol menüde eklenti adını tıkladığınızda ‘Options’ adlı seçenekler kısmı mevcut. Eklenti ile ilgili tüm ayarlamaları buradan yapabilirsiniz. İkonların boyutu ile ilgili ayarlar da burada mevcuttur. Dikkat etmeniz gereken husus ise sayfanızda ikonu görüntüleyeceğiniz boyutta dosyaları yüklemenizdir. Yani eğer 32×32 boyutlarında ikonları kullanması için bir ayar yapacaksanız ikon boyutları da en az bu boyutlarda olmalıdır.

Bir de benim yaşadığım ve sizin de başınıza gelebilecek bir durumu açıklayayım. İkon dosyalarınızın uzantısını .ico şeklinde yükleyemeye bilirsiniz. Bu sebepten yükleyeceğiniz dosya uzantılarının .png olmasında fayda var.

Umarım yazı ve eklentiyi beğenmişsinizdir, eğer öyleyse paylaşın ki herkes okusun, iyi bloglamalar.

Paylaşmak önemsemektir!