WordPress sosyal medya eklentileri

4
2168

WordPress sosyal medya eklentileri sitenizin sosyal ortamlarda yazılarının paylaşılması, tanıtımı ve takibi için önem arz etmektedir. Bunun için kullanımı ve kurulumu kolay bir eklenti hakkında bilgi vermek istiyorum.

Eklentinin adı Easy Social Icons ve adı gibi kullanımı kolay bir sosyal medya eklentisi. Bunu için önce eklenti kurulumunu yapacağız. Yaptıktan sonra Yönetici Ekranımızın sol menüsüne eklentinin adında bir menü gelecek. Burayı tıkladığımızda aşağıda gördüğünüz gibi temel olarak sık kullanılanların bir listesini görebilirsiniz. Burada Edit kısmını tıklayarak dilediğiniz kısımda öncelikle düzenlemeler yapacaksınız. Eğer bunlardan herhangi bir sosyal medyada üyeliğiniz yoksa veya görüntülenmesini istemediğiniz varsa Delete tuşu ile bunu silebilirsiniz. Ayrıca ikonları kendi yaptığınız ikonlarla değiştirebilirsiniz. Eğer bende ikon dosyası yok diyorsanız IconArchive adlı siteden ücretsiz yüzlerce ikon edinebilirsiniz.

easy-social-icon-gorunum

 

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi oluşturduğunuz sosyal medya ikonlarını dilediğiniz sıra düzeni içerisinde gösterebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz yatay, dilerseniz dikey olarak bu ikonları web sayfanızda arzu ettiğiniz yere koyabilirsiniz. Eklentinin ayarları için yine sol menüde eklenti adını tıkladığınızda ‘Options’ adlı seçenekler kısmı mevcut. Eklenti ile ilgili tüm ayarlamaları buradan yapabilirsiniz. İkonların boyutu ile ilgili ayarlar da burada mevcuttur. Dikkat etmeniz gereken husus ise sayfanızda ikonu görüntüleyeceğiniz boyutta dosyaları yüklemenizdir. Yani eğer 32×32 boyutlarında ikonları kullanması için bir ayar yapacaksanız ikon boyutları da en az bu boyutlarda olmalıdır.

Bir de benim yaşadığım ve sizin de başınıza gelebilecek bir durumu açıklayayım. İkon dosyalarınızın uzantısını .ico şeklinde yükleyemeye bilirsiniz. Bu sebepten yükleyeceğiniz dosya uzantılarının .png olmasında fayda var.

Umarım yazı ve eklentiyi beğenmişsinizdir, eğer öyleyse paylaşın ki herkes okusun, iyi bloglamalar.

Paylaşmak önemsemektir!

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
500
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Mehmet HAKANmetehanMehmet HakanEkrem ÖZDEMİR Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
metehan
Ziyaretçi
metehan

Mehmet hocam merhaba bu sağda bulunan sosyal medya takip et butonu eklentisinin ismini öğrenebilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

Ekrem ÖZDEMİR
Ziyaretçi
Ekrem ÖZDEMİR

Mehmet hocam merhaba, websitemde takip edin kısmı olarak sadece rss bulunuyor. Facebook ve tiwtter ı da eklemek istiyorum. Eklenti yükleyerek mi yapabilirim bunu sadece

Mehmet Hakan
Ziyaretçi

Kullandığınız temanın ayarları içerisinde sosyal üyelikleri gireceğin kısım var, oraya kullanıcı adını girince ikonlar otomatik görüntülenecektir.
İyi bloglamalar…