WordPress yazılarını eskiden yeniye sıralama

0
1698

Bir kategori oluşturup bu kategori içindeki yazılar sıralanınca önce yeni yazılanları görürsünüz. Bunun böyle olması çok doğaldır ve anormal bir durum yoktur. Geçenlerde bir ziyaretçi arkadaşın sorduğu bir soru üzerine WordPress yazılarını eskiden yeniye sıralama nasıl yaparız diye bir baktım. Burada size tanıtacağım eklenti ile bu işi kolay ve zahmetsizce halledebileceğinizi düşünüyorum.

Ascending Posts by FlyPlugins Eklentisi

Eklenti çok basit bir işlemi, çok basit bir biçimde hallediyor. Öncelikle her zaman olduğu gibi eklentiyi yükleyip etkinleştirmemiz gerekiyor. Eklenti yüklemesini yaptıktan sonra Yönetici Paneli menüsünde Yazılar başlığı altında Kategoriler alt menüsünü tıklayınca tüm kategorileri orada görebilirsiniz. Sıralamasını eskiden yeniye yapmak istediğiniz kategori üzerine gelince Düzenle sekmesi görünür.

kategori-siralama-secim

Burayı tıklayıp düzenleme sayfasını açın. Eğer eklenti yüklemesi yapıp etkinleştirdiyseniz Güncelle butonundan önce yeni bir açılır menünün oraya eklendiğini göreceksiniz. Sort Order adındaki bu alanda 2 açılır menü mevcut.

kategori-siralama-azalan-artan

Descending yani Yeniden Eskiye olan sıralama zaten bizim varsayılan sıralamamız. Burada Ascending seçimi yaparak yazılarımızı Eskiden Yeniye sıralamış olacağız. Seçimi yapıp Güncelle dememiz yeterli. Artık bu kategorideki yazılar eskiden yeniye sıralanacak. Başka kategorilerde de eskiden yeniye sıralama ihtiyacınız varsa bu kategoriler için de aynı işlemi tekrarlayacaksınız.

Umarım işinizi görmüştür. Sitemizdeki yazıları beğenip paylaşmanız umuduyla iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!