Blog sitenizde Instagram fotoğraflarınızı gösterin

2
784

Şahsi görüşüm, Instagram birçok sosyal ortamı solladı. Hele ülkemizde kullanım oranı oldukça yüksek. Böyle olunca blog sitenizde Instagram fotoğraflarınızı göstermek isteyebilirsiniz. Bunun onlarca yöntemi var. Geçenlerde gördüm ve sizlerle de paylaşayım istedim. Smash Balloon Social Photo Feed diye bir eklenti mevcut. Fotoğraflarınızı sitenize eklemekte oldukça başarılı.

Smash Balloon Social Photo Feed

Eklenti yüklendikten sonra admin sayfasına Instagram Feed adında bir menü ekliyor. Burayı tıklayarak eklentinin sayfasını görüyorsunuz. Orada 4 menü başlığı var: Configure, Customize, Display Your Feed ve Support.

Configure sayfasında Connect an Instagram Account butonunu tıklayınca sizi izin için Instagram sayfasına yönlendiriyor. O sayfada eklentiye yetki verince hesabınızı eklenti sayfasında göreceksiniz. Sonrasında Customize sayfasından eklenti ayarlamaları yapılıyor. Çok fazla ayar var ve İngilizce olduğundan basit bir biçimde eklentinin dil dosyasını Türkçe’ye çevirdim. Buradan dil dosyalarını indirip eklenti içerisindeki language klasörüne yükleyin. Bu dil dosyalarını eklerseniz daha rahat anlaşılabilir.

Display Your Feed sekmesinde fotoğrafları sayfanızda gösterebilmek için shortcode yani kısakodlar var. Shorcode ne diyorsanız ve bilginiz yoksa buradaki yazıya bi göz atabilirsiniz. Burada değişik kullanımlar için bir sürü kısa kod örneği verilmiş, değişik biçimlerde görüntüleme yapabilmeniz için. Ancak en temel gösterimi [instagram-feed] şeklindeki kısa kod. Bu kodu fotoğrafların gösterilmesini istediğiniz sayfaya yapıştırmanız yetiyor. Aşağıdaki şekilde bir sayfayı görüntülüyorsunuz.

Eklentinin Türkçe dil dosyasını yüklememiş olsanız da altta bulunan Daha fazla ve Instagram’da takip et butonlarını eklenti sayfasından Türkçe yapabiliyorsunuz.

Ekleme yaptığınız alanda Customize içerisinde yaptığınız ayarlamalara göre fotoğraflarınız listelenecek. Dilediğiniz zaman buradan ayarları değiştirip farklı şekillerde listeleme yapabilirsiniz. İyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!