Hızlı, kullanışlı ve başlangıç için üstün bir wordpress teması

5
1234

Bu yazımda geçenlerde rastladığım ve gerçekten sizlere de tanıtmak istediğim bir temadan bahsedeceğim. GeneratePress adındaki bu tema, hem ücretsiz hem de dilediğinizde düşük bir bütçe ile onlarca kullanışlı eklentisi olan bir tema.

Hızlı, kullanışlı ve başlangıç için üstün bir wordpress teması

Temanın ücretsiz versiyonunu Yönetici Paneli içerisinde Görünüm menüsünde Temalar sekmesini tıklayarak yükleyebilirsiniz. Eğer tema yükleme ile ilgili hiç bilginiz yoksa tema nasıl yüklenir yazısını okuyabilirsiniz. Yüklemek için GeneratePress şeklinde bir arama yapın ve sonuçta gelen temayı yükleyin.

Öne çıkan birçok yönü var ve bunlardan bazılarını şöyle sıralayabilirim.

Hızlı ve hafif

Tema, günümüz websitesi tasarımında özellikle SEO için de önem arz eden iki özellik olan hız ve hafiflik yönünden dikkat edilerek dizayn edilmiş. Gerçekten sade ve bir site için gerekli olan özellikler eklenmiş.

Mobil olarak hazır

Tablet ve cep telefonları ile sitenize bağlanacak olan kullanıcılar için tema hazır olarak gelmektedir. Ayrıca bir mobil yapma ihtiyacınız yok.

SEO yönünden hazır

Dizay edilirken SEO göz önünde bulundurulmuş. Arama motorları yönünden birçok özellik hazır halde.

Güvenli

Tema hem ücretsiz hem de ücretli olarak sürekli ve ömür boyu güncellemeye sahip. Her zaman belirttiğim gibi güvenlik, bence site yönetiminde en önce gelmesi gereken konuların başındadır.

Yönetimi kolay

Sitenizin görünümünü düzenlemeniz bu tema ile gerçekten kolay. Hazırladıkları bir video ile temel olarak da bunları göstermişler. Aşağıya da eklediğim bu kısa videoyu seyretmek isterseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Temanın kullanımı ve diğer özellikleri ile ilgili videoları da buradan seyredebilirsiniz.

Temanın ayarlamalarını tamamen görsel olarak yapabilmeniz öne çıkan özelliklerden. Ücretsiz olanını deneyip beğenirseniz ücretli özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Ücretli (Premium) özellikleri

Bir eklenti (add-on) ile 13 güzel özelliği temaya kazandırabileceğiniz Premium versiyonu da mevcut. Temayı dilediğiniz kadar web sitesi için kullanabiliyorsunuz. Ayrıca 30 gün para iade garantisi var, beğenmezseniz iade edebiliyorsunuz.

Temayı ücretsiz ve ücretli özellikler yönünden incelemek için GeneratePress ana sayfasını burayı tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca İngilizce olmakla beraber kapsamlı bir yardım ve bilgilendirme sayfaları mevcut.

Ben beğendim, iyi bloglamalar…

 

Paylaşmak önemsemektir!

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
500
2 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KubilayMehmet HAKANEkrem Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Kubilay
Ziyaretçi
Kubilay

Mehmet bey merhaba. Bende ücretli tema almaya karar verdim. Konuyu hortlatmak gibi olacak ama hala bu tema için görüşleriniz aynı mı? Birde sınırsız dağıtım olduğunu görmekteyim. 4 tane daha sitem bulunmakta. Bunlara da uygulayabilir miyiz?

Ekrem
Ziyaretçi
Ekrem

Selamlar Mehmet hocam, siz iyi diyorsanız gözü kapalı katılırız o bilgiye… Kişisel genel sitemin yanı sıra yakın zamanda bir kişisel blog da açma düşüncem var… Genel olarak kişisel bloglara baktığımda 10-15 günde bir yazı girildiğini gördüm. Ben de bunu hayli hayli yaparım diye düşünüyorum… Şimdi bu tema incelemenizi de gördükten sonra sorum şu ki açacağım kişisel blog için bu temayı kullanabilir miyim? Yani kişisel blog için uygun bir tema türü müdür?