Localhost wordpress kurarken alo unblocker hatası ve çözümü

2
406
Alo Unblocker hatası

Localhost wordpress kurarken alo unblocker hatası ve çözümü hakkında bilgi vermek isterim.  Geçtiğimiz günlerde bilgisayarıma xampp üzerinden wordpress kurulumu yapmak isterken bu hatayla karşılaştım. Bu gibi durumlarda aklınızda bulunsun, ilk yapmamız gereken bu hataya en son yüklediğimiz programlardan birinin olabileceği düşüncesini aklımıza getirmektir.Aldığım hata tarayıcı çubuğuna localhost/site-adi yazdığımda aşağıdaki fotoda gördüğünüz ‘Alo Unblocker’ isimli bir siteye yönlendirilmekti. WordPress dosyalarını yanlış indirmiş olma ihtimaline karşı tekrar indirerek klasöre çıkartıp  denemem de sonuç  vermedi ve yukarda bahsettiğim stratejim aklıma geldi.

Alo Unblocker hatası
Alo Unblocker hatası

Bu gibi hataların sebebinin genelde güvenlik programları olması muhtemeldir. En son yaptığım değişiklikleri kontrol ettiğimde YAC ‘Yet Another Cleaner’ diye bir programı kurduğumu fark ettim.

YAC programı logosu
YAC programı logosu

Denetim masasında ‘Program Ekle Kaldır’ kısmını açtığımda yüklü programlar içinde en altta bulunan ‘Yet Another Cleaner’ programını bularak kaldırdım. Bu işlemden sonra xampp ile wordpressi kurmak için programı çalıştırdım. Eğer xampp ile wordpress kurma yazımı okursanız konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz. Daha sonra tarayıcımın çubuğuna gerekli adresi yazdığımda problem çözülmüş ve wordpress kurulumu ile ilgili sayfa karşıma gelmişti.

Yani program bir güvenlik programıydı ve benim localhost’um üzerinden bilgi alışverişini engellemekteydi. Umarım yazımız sizin de probleminizin çözümüne yardımcı olmuştur.

Evet oldu, diyorsanız lütfen paylaşmaktan çekinmeyin, bilgi paylaşıldıkça çoğalır, iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!