Obama Vakfı wordpress altyapısını seçti

0
128

Daha önce yazdığım birkaç yazı ile wordpress ile neler yapılabilir, hangi ünlüler veya büyük firmalar bu altyapıyı kullanıyor gibi sorulara cevap yazdım. Amacım bu sistemin sağlamlığı ve büyüklüğünü gösterebilmekti. Dün okuduğum ve ilginizi çekebileceğini düşündüğüm bir haberi vermek istiyorum. “Obama Vakfı wordpress altyapısını seçti” şeklinde aslında pek de benimsemediğim bir biçimde başlık attım. Maksadım Obama’yı değil WordPress‘i vurgulamak.

Dediğim gibi daha önce WordPress kullanan ünlü müzisyenler ve bazı büyük firmalar ile alakalı yazılar yazmıştım. Sizlere wordpress kullananlar hakkında bilgilendirme yaparak neler yapılabileceğiyle ilgili cesaretlendirmek amacıyla yazıyorum.

Obama, emekliliğinden sonra diğer bazı Amerika eski başkanları gibi Obama Foundation adında yani kendi adına vakıf kurmuş. Bu vakfın tanıtımı ve neler yapıldığı hakkındaki bilgilendirmeyi, halkla iletişim kurmayı da bu site sayesinde yapıyor.

Bu yazıda daha önce tanıtımını yaptığım siteler gibi ayrıntılı teknik analiz yapmayacağım. Sadece birkaç temel gördüğüm kısmından bahsedeyim. Site, seçim çalışmalarında beraber çalıştığı firma tarafından kurulmuş. Ana sayfa arayüzünü ZURB’s Foundation kullanarak hazırlamışlar.

Ayrıca halkın görüşlerini almak ve ne dediklerini dinlemek için Typeform altyapısını kullanmışlar.

Ne diyelim, hayırlı işler yapacaklarını umarak ülkemizde de böyle oluşumların başlamasını dileyelim. İyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!