WordPress 4.1 Beta 1 yayınlandı

0
202

WordPress 4.1 Beta 1 yayınlandı ancak öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu yazılım hala geliştirilme aşamasında olup gerçek sitelerde denemeyiniz. Localhost kurulumu ile bu deneme sürümünü test edebilirsiniz. WordPress Beta Tester eklentisi ile veya 4.1 beta sürümünü buradan indirip deneme şansınız bulunmaktadır.

WordPress 4.1 gelecek ay yayınlanacak olup geliştiricileri desteklemeniz için sizlerin yapacağı testlere ihtiyaçları bulunmaktadır. Bazı önemli özellikleri ile ilgili aşağıda bilgiler bulabilirsiniz.

  • Yepyeni bir tema yapılmıştır, Twenty Fifteen. Temiz, mobil destekli, blog tarzı siteler için basit ve kullanışlı bir tema.
  • Yeni editörde dikkat dağılımını önleyerek yazı yazmayı sağlayıcı (distraction-free writing mod) varsayılan olarak gelmekte ve test yapan kullanıcıların görüşleri özellikle istenmektedir.
  • Genel ayarlar kısmından artık otomatik olarak yeni bir dil yükleme şansı getirilmiştir (bu özelliği kullanabilmek için sitenizin dosya sisteminin yazdırılmaya uygun olması gerekir).
  • Resim eklenen yazılarda resmin kodu içerisinde HTML kodu düzenleme yapabilmeyi sağlayan özellik eklenmiş (Inline formatting).

Ayrıca WordPress geliştiricileri tarafından belirlenen konular için de birçok geliştirmeler sağlanmıştır. Tüm bu konular hakkında eğer daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda verdiğim kaynak sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tekrar etmekte fayda görüyorum, bu gibi test sürümlerini hali hazırda kurmuş ve yayınlamakta olduğunuz siteler üzerinde DENEMEYİNİZ!

İyi testler ve iyi bloglamalar dilerim…

Paylaşmak önemsemektir!