WordPress menü oluşturma ve düzenleme

43
14431
Menü görünümü

Her web sitesinde olduğu gibi wordpress menü oluşturma ve düzenleme işlemleri mevcuttur. Bunun için yönetici panelinde sol taraftan Görünüm->Menü seçimi yapacağız.

Menü seçeneklerini açma
Menü seçeneklerini açma

Burada eğer hazır tema kullanıyorsanız tema içerisinde menü olma ihtimali vardır. Ancak burada yeni kurulmuş bir wordpress sitesi örneği üzerinden anlatım yapacağım. Yukarıdaki menüde gördüğünüz gibi menü özelliğine ulaştıktan sonra yeni bir menü oluşturacağız.

Yeni menü
Yeni menü

Buradan ‘üst menü’ veya ‘yan menü’ gibi temanızın hangi kısmına menü oluşturacaksanız o adı vermeniz anlaşılır olacaktır.

menu-ayar

1 ile belirtilen kısma ismi verdikten sonra 2’de gördüğünüz ve hazırladığınız sayfa, kategori gibi web sitenizi oluşturan kısımları menüye ekleyebilmeniz için bir liste bulunmaktadır. Yeni oluşturacağınız menüye sol taraftan işaretleme yaptıktan sonra 3 ile gösterilen ‘Menüye ekle’ butonu ile 4’te gördüğünüz gibi bir ekleme yapabilirsiniz. Bu oluşturulan menü sitenizin hangi kısmında görüntülenmek isteniyorsa 5 numaralı kısımdan bunun seçimi yapılacak. Eğer daha sonra bu seçim yapılan kısma bir sayfa eklenir ve bunun da sitede otomatik görüntülenmesini isterseniz ‘Sayfaları otomatik ekle’ seçeneğini aktifleştirebilirsiniz. Örnekte hazırlanan menünün sol tarafta görüntülenmesi için temanın bu konumu seçildi.

Tüm bu işlemler sonrası menüyü kaydettiğinizde aşağıdaki örnekteki gibi 2 adet elemanı olan bir sol menü sitenizde görüntülenecektir.

Menü görünümü
Menü görünümü

Aynı şekilde bu menüyü üst menü şeklinde de ayarlama yapabilirsiniz. Kategorilerinizi veya sabit sayfalarınızı buraya ekleyebilirsiniz.

Yazıyı paylaşmanız dileğiyle, paylaşmak bilgiyi çoğaltır. İyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!

43
Kimler Neler Demiş?

avatar
500
21 Comment threads
22 Thread replies
8 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
ecesedaenginselinBuse Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ece
Ziyaretçi
ece

Merhaba, ben kategori oluşturdum ve menüye ekledim. Yazdığım yazıların da kategorisini işaretledim. Yine de menüde bir kategoriye tıkladığım zaman beyaz boş bir sayfa çıkıyor ve bunu bir türlü düzeltemiyorum.

seda
Ziyaretçi
seda

merhaba kullandığım temanın bileşenlerinde özel menü bulunmuyor bileşenlere özel menü nasıl ekleyebilirim?

engin
Ziyaretçi
engin

Mehmet Bey merhabalar,
oluşturduğum alt başlıklı bir menüye girince, o menünün tüm alt başlıklarının görselleri tek bir galeri gibi görünüyor, yani o menüye girince tüm alt başlıklların görsellerinin yerine alt başlıkları görmek istiyorum, seçtiğim alt başlığa tıklayınca oun galerisinin açılmasını istiyorum, yardımcı olabilirmisiniz?

selin
Ziyaretçi
selin

Merhaba, mobil sitede menüyü açıp herhangi birine tıkladıktan sonra menü otomatik olarak kapansın istiyorum mümkün mü?

Buse
Ziyaretçi
Buse

Merhaba, çok açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkürler. Fakat benim bu konuyla ilgili bir problemim var. Üst menülerin altına alt menü ekledim. Onların içine yazıları koymak istiyordum. Bunu yapmaya başladığım zaman bazı menülere tıklanmamaya başladı. Mobilden siteye girdiğimde ise anasayfada site isminin yanındak1i MENÜ butonuna tıklanmıyordu. Bunu nasıl çözebilirim? Temadan mı kaynaklıdır?

Barış BOZKIR
Ziyaretçi
Barış BOZKIR

Merhaba Mehmet bey, Ben bir woocommerce sitesini editlemeye çalışıyorum, içindeki plugin vs ekledim site bir şekilde belirginleşmeye başladı ancak.
1. ana sayfada butonlar vs var içerik bölümünde 404 çıkıyor. Ana menude home1 seçince açıyor.
2. kategori oluşturuyorum Menülere geliyorum vertical menu kısmına onu eklemek istiyorum ancak Kategoriler bçlümünde sadece yazıların olduğu kategoriler çıkıyor..
Bu temanın içerisinde ürün kategorileri yok. bununla ilgili yardımcı olabilirmisiniz

saide
Ziyaretçi
saide

Merhabalar. Ben de menü oluşturdum ama menüye tıkladığım zaman boş sayfa çıkıyor. Mesela Makyaj menüsüne makyajla alakalı yazıların gelmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Teşekkürler

Şükrü Yılmaz
Ziyaretçi
Şükrü Yılmaz

Mehmet Hakan Bey Kardeşim
ben emekliyim ve evde kendime localhost ta WordPress web blog hazırlıyorum wordpress den inidirdiğim tema adı Yirmi Onaltı temanın kendinde Anasayfa Hakkında ve İletişim Sayfaları var bunun haricinde Blog Sayfası oluşturdum fakat yazılarım direk anasayfada çıkıyor yazıya Blog katogirisi ekliyorum bu defa hem ana sayfada hemde Blog sayfasında çıkıyor yardımlarınız rica ederim saygılarımla

Fatih Aşık
Ziyaretçi
Fatih Aşık

Merhabalar, Öncelikle yazı için teşekkürler.

Ben bir wp sitesi yapıyorum. Menüleri ve alt menüleri ayarladım.

Ancak bazı menülere tıklandığında herhangi bir sayfaya gitmesini istemiyorum.

Menüye tıklandığında alt menüler açılacak ancak en üstteki tıklanabilir olmayacak.

Sadece Menü başlığı olsun istiyorum. Mümkün müdür ?

gunes
Ziyaretçi
gunes

merhaba, wordpresi yeni kullanmaya başlayan çok acemi bir bloggerım. Menu açtım ama menudeki konulara alt kategori ekleyemiyorum ne yapmalıyım

Uğur
Ziyaretçi
Uğur

Hocam merhaba. Bir blog sitemiz var. Site wordpress tabanlı ve menü desteği solda gizlenmiş şekilde var. onun haricinde ana sayfada üste ve ya sağ tarafa menü eklemek istiyoruz. Nasıl yapacağımız konusunda yardımcı olursan mutlu oluruz.

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Bunun acemilik veya profesyonellikle bir ilgisi var mı sizce? Yoruma yanıtla seçeneğini göremedim mecbur yeni başlık açmak zorunda kaldım. Yorumlara baktığında zaten benzer sorular üzerinde sorunlar yaşadığımız görülüyor. Ama yine de hızlı geri dönüş ve yardımlarınız için teşekkürler, iyi çalışmalar.

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Merhaba, yeni bir menü oluşturarak bunu ana menü yaptım. İstediğim başlıkları da bu menü içerisine ekledim. Nerede eksiklik yapıyorum anlamadım sayfam da yine eski eklemiş olduğum menü görünüyor.

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Merhaba Mehmet bey, münüler–> sayfalar kısmında yeni bir menü oluşturup anasayfada görünür yaptım. Sonradan menü yapısı kısmından kaldırmama rağmen site anasayfasında halen görünmekte bu son eklediğim menü, bir türlü kaldıramadım. Sorun ne olabilir?Teşekkürler..

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

menü ekliyorum fakat görünmüyor sebebi ne olabilir ne yaparsam yapayım gözükmüyor. WordPress teması kullanmadığım için olabilir mi?

Sibel
Ziyaretçi
Sibel

Yardımcı çok oldu.. Yeni bir blogger olarak faydalandım . ilerleyen zamanlarda da faydalanacağımı umuyorum. teşekkürler.

Gamze
Ziyaretçi
Gamze

wordpress’e alt ürün eklemem lazım inception gibi iç içe bir sürü ürün var nasıl ekleyeceğim?

Halil Emre
Ziyaretçi
Halil Emre

kategoriyi menü yaptım ama kategoriye tıklayınca boş sayfa geliyor içerikler gözükmüyor

Mehmet Hakan
Ziyaretçi

Kategorilerin içerisinde eklenmiş yazılar mevcut mu acaba? Eğer kategoride yazı yoksa boş gelecektir.

Halil Emre
Ziyaretçi
Halil Emre

fazlasıya yazı var ama gözükmüyor

Mehmet Hakan
Ziyaretçi

Bana iletişim kısmını kullanarak bir mail gönderirsen ayrıntılı inceleyebilirim belki.
https://www.wpsitesi.com/iletisim
Kolay gelsin…

Emre
Ziyaretçi
Emre

WordPress Te hazır temamda Bölüm kaldıramıyorum Ornek olarak Footer Menuyu kaldırmak ıstıyorum nasıl yapabılırım

Mehmet Hakan
Ziyaretçi

Hazır temaların içerisinde menu eklenecek kısımlar da hazır olarak gelir. Eğer footer menüsüne bir öğe eklemezseniz otomatik olarak o menu görüntülenmez.

Papillon
Ziyaretçi
Papillon

Hocam merhaba. WordPress bir tema var elimde. Oluşturduğum menüyü Main Menü yapamıyorum. Tema gereği Main Menu yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Mehmet Hakan
Ziyaretçi

Yardımcı olmaya çalışırım ancak Yönetim panelinize ulaşmadan nasıl yardımcı olabilirim bilemiyorum. Dilerseniz uzaktan yardım ile bakabilirim.

barisozgenc
Ziyaretçi

benim sitemde menüye ekle ikonu ve menü ayarları bölmesi çıkmadı, sebebi nedir?