WordPress site değerlendirmesi YoldaOlmak.com

2
96

Yazdığım bazı yazılarla WordPress ile neler yapılabileceğini, hangi ünlülerin veya şirketlerin wordpress tabanlı olduğunu yazmıştım. Verdiğim örnekler genellikle yurtdışı kaynaklıydı. Bu yazımla beraber zaman zaman ülkemizde hem işini hemde blog sitesini iyi yapan blog yazarlarını ve sitelerini tanıtmak istiyorum.

WordPress site değerlendirmesi YoldaOlmak.com

Site, gezmeyi ve yazmayı seven bir seyyah olan Kemal Kaya tarafından hazırlanmış. İçerik ve fotoğraflar, gezdiği ve gördüğü yerleri anlatım biçimi, gezmeyi seven kişiler için verilen tavsiyeler yönünden gerçekten mükemmel. 2009 yılında profesyonel iş hayatına son vererek tutkusu olan seyahat etmeyi seçmiş ve bu tutkuyu bir blog sitesi ile taçlandırmış. Sitenin içerik açısından övülmeye ihtiyacı yok çünkü değişik blog sitesi değerlendirmeleri yönünden birçok ödül almış.

Siteyi blog sitesi hazırlama yönünden teknik olarak incelediğimde de bir mükemmelik söz konusu.

Sitenin 31 Ocak 2015 günü alınmış ekran görüntüsüdür.
Sitenin 31 Ocak 2015 günü alınmış ekran görüntüsüdür.

Menüler yerli yerinde, dilediğiniz kısma ulaşmak çok basit. Sosyal platformlar sonuna kadar kullanılmış ve birçok sosyal platformdan siteyi takip etme şansınız var. Sitenin güncellenmesi, yorum kısmından kullanıcılar ile olan iletişim yönünden hiçbir eksiklik yok. Kullanılan fotoğraflar özenle seçilmiş ve yerleştirilmiş. Sitenin desteklenmesi amacıyla yerleştirilen reklamlar dahi bir rahatsızlık vermiyor.

Sitenin arama motoru (Google vb) ile site değerlendirme kuruluşlarına kaydı (Alexa vb) ve buradaki karnesi de güzel.

Site hızı yönünden bir problem bulunmamakta, ancak CDN hizmeti kullanıldığında YSlow değeri yani sayfanın daha sonra gezilmesinde ulaşılan hız daha fazla yükselebilir.

Küçük bir ayrıntı olarak belirtmek istiyorum. Sitede SSL ile güvenli bağlantı sağlanmış ancak özellikle giriş (login) sayfaları için https yönlendirmesi yapılmamış, güvenli bağlantı ile giriş yapılmaya yönlendirildiğinde bir sorun kalmayacaktır.

Unutmadan bir konuyu daha belirtmek istiyorum, sitede blog yayıncılığı yönünden aynı konuda yazan bloglar birbirini desteklemelidir. Bu konuda sitede unutulmamış, diğer seyahat bloglarının linkleri verilerek işbirliğinin güzel bir örneği verilmiştir.

Tüm değerlendirmeler sonunda ülkemizde blog yazarlığının gelişmesi adına verilecek örnek bloglardan bir tanesidir. Her yönden 5 yıldızı hak ediyor, takip ediyorum ve takip etmenizi de öneriyorum. Ayrıca Kemal Bey’i de hazırlamış olduğu bu güzel blog için tebrik ederim, yolunuz açık olsun!

İyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!

Değerlendirme
İçerik
Dizayn
Yönetim
Site kurucu ve yöneticisi, wordpress öğrenci ve öğreticisidir. Burada yazılan yazılar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, amacı bildiklerini paylaşmaktır.
wordpress-site-degerlendirmesi-yoldaolmak-comTüm değerlendirmeler sonunda ülkemizde blog yazarlığının gelişmesi adına verilecek örnek bloglardan bir tanesidir. Her yönden 5 yıldızı hak ediyor, takip ediyorum ve takip etmenizi de öneriyorum. Ayrıca Kemal Bey'i de hazırlamış olduğu bu güzel blog için tebrik ederim, yolunuz açık olsun!