WordPress sitesi için yardım alma

83
2500

WordPress site yönetimi aslında çok karışık bir yapıya sahip değildir. Kullanımı ve yönetimi oldukça basittir ancak işin içine eklenti, tema, sunucu vs. birçok faktör girince iş bazen karmaşık bir hal alır ve eğer uzman değilseniz 1 dakikalık bir işlem uzunca bir vaktinizi alır hatta çözüme kavuşamayabilirsiniz.

WordPress sitesi için yardım alma amaçlı kurulan bu site içerisinde birçok sık karşılaşılan probleme çözüm olacak yazı bulunmaktadır. Bu yazımda sizlere problemlerinizin çözümünde uygulamanız gereken basamaklar hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Site içi arama

Öncelikle yardım için ulaştığınız sitelerde karşılaştığınız sayfa içerisinde aradığınız sonucu bulamazsanız mutlaka (site iyi dizayn edilmişse) yardım çubuğuna anahtar kelimeleri girerek bir sonuç var mı ona bakın. Bu sitede de sağ üst tarafta bir arama çubuğu bulunmaktadır.

Site kurucusuna ulaşma

Siteyi bir firma veya kişiye hazırlattıysanız iletişime geçerek yardım isteyebilirsiniz. Eğer uzman bir kişi veya ekip tarafından siteniz yönetiliyorsa mutlaka bir çözüm yolu bulacaksınız. Bulamadıysanız, hatta ulaşamadıysanız (ki çoğu zaman karşılaşılan bir durum maalesef) başka bir kişi veya kurum ile çalışmanızı tavsiye ederim.

WPsitesi olarak gönüllülük esasıyla çalışmakla birlikte amatör bir ruh ile profesyonel çözümler de sunulmaktadır. Bununla ilgili Site Tasarım sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz. Genel sorularınızı yazıların altında bulunan yorum kısmından, özel talepleri iletişim sayfasından yazarak yardım talebinde bulunmaktan çekinmeyin. Bu güne kadar birçok sorunuzu çok kısa sürede cevaplamaya çalıştım ve bunun için gayretlerim devam edecektir.

Tema seçimi

Genellikle birçok paralar verilerek hazır temalar satın almaktayız. Bu konuda da dikkat edilecek husus satın alacağınız tema hakkında kullanıcı görüşlerini göz önünde bulundurun. Benim tavsiye edeceğim ThemeForest adlı siteden gönül rahatlığı ile tema satın alabilirsiniz. Burada temaları ön izleme ile inceleyebilir, aldığınız temayı ücretsiz güncelleyebilir, diğer kullanıcıların görüşlerini okuyabilir ve en önemlisi karşınızda tema ile ilgili bir muhattap mutlaka bulabilirsiniz.

Eklenti seçimi

Her eklenti mükemmel değildir, bazen mükemmel dahi olsalar bir eklenti diğer eklentilerinizi veya temanızı etkileyebilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili yazdığım eklenti seçimi ile ilgili yazımı okumanızı tavsiye edeceğim.

Genel hatlarıyla anlatacaklarım bu kadar. Yaşayacağınız özel sıkıntılarla ilgili olarak iletişim sayfasından yazarak bana ulaşmaktan çekinmeyiniz. Yaşadığınız sıkıntıyı ayrıntılı olarak paylaşmanız konunun çözüme kavuşmasını kolaylaştıracaktır. @wpsitesi twitter adresinden de ulaşabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla yardım eder, bilemediğimle ilgili yol göstermeye çalışırım. Son ricam, özel olan sorunlarla ilgili mutlaka iletişim formu üzerinden bana ulaşın, aşağıda bulunan yorum kısmını kullanmamayın lütfen.

Çok acil yardım taleplerinizi sol alt köşedeki WhatsApp butonunu tıklayıp oradan yazın. Daha kısa sürede sorununuza çözüm bulabiliriz.

İyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!