WordPress site incelemesi – gezginlerkulubu.org

0
151

Gezmeyi sevdiğimi önceki yazılarımda birkaç defa daha yazmıştım ama elimde değil tekrar yazıyorum. Bu pazar da sizlere yine wordpress ile hazırlanmış bir gezi sitesi olan Gezginler Kulübü sitesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Siteyle geçenlerde yaptıkları bir organizasyon sebebiyle tanıştım, tarihlerinin bana uygun olmaması sebebiyle katılamadım ancak mutlaka bir organizasyonlarına katılıp gezi sever arkadaşlarla tanışmak isterim.

gezginlerkulubu-site-anasayfa

WordPress site incelemesi – gezginlerkulubu.org

Dediğim gibi site wordpress kullanılarak Sahifa adında bir tema yardımı ile hazırlanmış. Geziye dair birçok konuyu (etkinlik, rotalar, yazılar, hikayeler, müzikler vs) derli toplu halde sunmuşlar. Menü ve yan sütun yerli yerinde, siteye dair içeriğe ulaşmak için gerekli içeriklerle doldurulmuş, ne eksik, ne fazla.

gezginlerkulubu-site-temasi

Eklenti olarak Contact Form 7, Photo Gallery, The Events Calendar, Add To Any, WP Postviews, W3 Total Cache eklentilerini kullanmışlar. Etkinliklerin duyuruları için benim de sizlere tanıttığım The Events Calendar eklentisini kullanmışlar, bence çok da iyi kullanmışlar.

Sitenin güvenlik olarak bir sıkıntısı görünmüyor, kendilerinin bu konuyu önemsediklerini farz ediyorum.

gezginlerkulubu-site-guvenlik-taramasi

Hız olarak ise çok hızlı durmasa da geçer not olacak düzeyde. Yukarıda yazdığım gibi W3 Total Cache eklentisi kullanıyorlar ancak bir CDN hizmeti alarak daha güvenli ve hızlı bir siteye sahip olabilirler.

gezginlerkulubu-site-hiz-taramasi

Sosyal olarak Facebook ve Twitter hesapları mevcut, özellikle Facebook hesapları çok aktif ve etkinliklerini, yazılarını vb kaçırılmaması gereken tüm olaylarını buradan rahatlıkla takip edebilirsiniz. Twitter hesapları da aktif ve paylaşımlarını buradan da yapıyorlar.

Her zaman söylediğim gibi bir web sitesi hazırlamak için WordPress kullanmak çok avantajlıdır. Bu siteyi de incelediğinizde göreceksiniz, birçok avantajını kullanmışlar. Kendilerini hazırladıkları bu site sebebiyle tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Umarım başka bir gezinizde buluşma üzere, iyi gezmeler, iyi bloglamalar…

Paylaşmak önemsemektir!

Değerlendirme
İçerik
Dizayn
Etkinlik
Teknoloji
Site kurucu ve yöneticisi, wordpress öğrenci ve öğreticisidir. Burada yazılan yazılar tamamen bilgilendirme amaçlıdır, amacı bildiklerini paylaşmaktır.
wordpress-site-incelemesi-gezginlerkulubu-orgSite wordpress kullanılarak Sahifa adında bir tema yardımı ile hazırlanmış. Geziye dair birçok konuyu (etkinlik, rotalar, yazılar, hikayeler, müzikler vs) derli toplu halde sunmuşlar. Menü ve yan sütun yerli yerinde, siteye dair içeriğe ulaşmak için gerekli içeriklerle doldurulmuş, ne eksik, ne fazla.